Sześcioosobowa rodzina straciła dom

16 grudnia 2010r. | Drukuj

Spłonął dom w Żelazie w gminie Smołdzino. Sześcioosobowa rodzina straciła dach nad głową.

Wczoraj wieczorem w miejscowości Żelazo doszło do pożaru połowy dwurodzinnego domu mieszkalnego. Przyczyną pożaru było użycie łatwopalnego płynu podczas rozpalania w piecu, czym zajmowało się jedno z mieszkających tam dzieci. Pożar szybko rozprzestrzenił się w mieszkaniu, szczególnie na drewnianym poddaszu.

W akcji ratowniczej uczestniczyły cztery jednostki straży pożarnej, jednak nie udało się ocalić połowy budynku. Bez dachu nad głową pozostała samotna matka z pięciorgiem dzieci. Mieszkanie sąsiadów nie spłonęło, ale zostało zalane podczas akcji gaśniczej, co również uniemożliwia pozostanie w tym domu.

Poszkodowani skorzystali z pomocy rodziny, zaś ich sąsiedzi czekają na mieszkanie zastępcze od Agencji Nieruchomości Rolnych.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. ktos pisze:

    ale już nikt nie napisał, że starsza pani co mieszkała oboko tez straciła jeden pokój na górze,spłonął dach domu i całe mieszkanie jest czarne od dymu i cały jest zalany oraz wszystkie rzeczy trzeba z tamtąd wyrzucić!!! Tylko gmina włazi w d.. tym co zawinili a nie poszkowowanej 88-letniej kobiecie.

Dodaj komentarz