ms.gov.pl

Od poniedziałku, 25 lutego, po raz trzynasty rusza „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” . Akcja prowadzona będzie również w Lęborku.

ms.gov.pl
ms.gov.pl

„Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” to akcja, która działa od 2000 r. Ma ona na celu zwrócenie uwagi na osoby pokrzywdzone przestępstwem, na ich potrzeby i uprawnienia.

W organizację obchodów – poza Ministerstwem Sprawiedliwości – aktywnie włączyły się: Prokuratura Generalna, Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Dziecka, Komenda Główna Policji, Krajowa Rada Kuratorów, Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Rada Radców Prawnych, Komenda Główna Straży Granicznej i Krajowa Rada Komornicza.

W Lęborku, informacji oraz poradnictwa osobom pokrzywdzonym w wyniku przestępstw będzie udzielać Prokuratura Rejonowa przy ul. Przyzamcze 2, w pokoju nr 5, w godzinach 9.00-13.00. Chętni mogą także zgłosić się w godzinach od 7.00 do 15.00 do Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego przy lęborskim MOPS, gdzie będą mogli uzyskać pomoc psychologa oraz prawnika. W akcję włączyła się również Komenda Powiatowa Policji w Lęborku przy ul. Toruńskiej 5, gdzie pokrzywdzone osoby będą mogły od godziny 7.30 do 15.30 skorzystać z porad udzielanych przez policjantów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.