Darmowe porady dla pokrzywdzonych. Również w Lęborku

22 lutego 2013r. | Drukuj

Od poniedziałku, 25 lutego, po raz trzynasty rusza „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” . Akcja prowadzona będzie również w Lęborku.

ms.gov.pl

ms.gov.pl

„Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” to akcja, która działa od 2000 r. Ma ona na celu zwrócenie uwagi na osoby pokrzywdzone przestępstwem, na ich potrzeby i uprawnienia.

W organizację obchodów – poza Ministerstwem Sprawiedliwości – aktywnie włączyły się: Prokuratura Generalna, Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Dziecka, Komenda Główna Policji, Krajowa Rada Kuratorów, Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Rada Radców Prawnych, Komenda Główna Straży Granicznej i Krajowa Rada Komornicza.

W Lęborku, informacji oraz poradnictwa osobom pokrzywdzonym w wyniku przestępstw będzie udzielać Prokuratura Rejonowa przy ul. Przyzamcze 2, w pokoju nr 5, w godzinach 9.00-13.00. Chętni mogą także zgłosić się w godzinach od 7.00 do 15.00 do Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego przy lęborskim MOPS, gdzie będą mogli uzyskać pomoc psychologa oraz prawnika. W akcję włączyła się również Komenda Powiatowa Policji w Lęborku przy ul. Toruńskiej 5, gdzie pokrzywdzone osoby będą mogły od godziny 7.30 do 15.30 skorzystać z porad udzielanych przez policjantów.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze