Szpital w Gdańsku otrzymał nowy sprzęt. Jedyna tego typu placówka na Pomorzu

22 lutego 2013r. | Drukuj

Pomorskie Centrum Traumatologii wzbogaciło się o dwa inkubatory. Znalazły się na Oddziale Kardiochirurgii dla Dzieci z Wadami Wrodzonymi. Sprzęt przekazała Fundacja „Serce Dziecka” z Warszawy. Oddział kardiochirurgii dziecięcej jest jedyną tego typu placówką w Polsce północnej.

fot. Sławomir Lewandowski/Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

fot. Sławomir Lewandowski/Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

W Pomorskim Centrum Traumatologii w Gdańsku przeprowadza się operacje kardiochirurgiczne u dzieci. Wykonanych zostało już 1000 takich operacji. Od początku, czyli 2008 roku oddział specjalizuje się w leczeniu dzieci z pełnym spektrum problemów kardiologicznych, z powodzeniem wykonując obecnie najbardziej złożone zabiegi korekcji wad wrodzonych z zastosowaniem płuco-serca, a także procedury interwencyjne i hybrydowe u najbardziej chorych dzieci. Oddział kardiochirurgii dziecięcej w PCT posiada akredytację Ministerstwa Zdrowia na wykonywanie pełnego zakresu operacji kardiochirurgicznych i procedur kardiologii interwencyjnej u dzieci, w tym niemowląt, noworodków i wcześniaków.

Jest jedyną tego typu placówką w Polsce północnej powstałą w roku 2008 dzięki decyzji dyrekcji szpitala i inwestycji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Początkowa inwestycja Urzędu Marszałkowskiego została istotnie uzupełniona zakupami sprzętowymi ze środków Fundacji „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”, wielu darczyńców i sponsorów. Od początku oddział i rodziców wspiera także Fundacja „Serce Dziecka” z Warszawy.

Podarowane dwa nowe inkubatory z pewnością przyczynią się do jeszcze lepszego funkcjonowania oddziału. Bowiem przeznaczone są one do leczenia noworodków i niemowląt z wrodzonymi wadami serca w warunkach oddziału pooperacyjnego kardiochirurgii dziecięcej.


Opublikowano w: TrójmiastoWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz