„Inke pomścimy. Śmierć wrogom ojczyzny”. Atak na biuro Senyszyn

21 lutego 2013r. | Drukuj

W nocy z poniedziałku na wtorek ktoś oblał czerwoną farbą drzwi i okna gdyńskiego biura europosłanki SLD Joanny Senyszyn. Czarnym sprayem na ścianie wymalowano napis „Inke pomścimy. Śmierć wrogom ojczyzny”.

fot. Biuro Joanny Senyszyn

fot. Biuro Joanny Senyszyn

Sprawców tego zdarzenia poszukuje obecnie gdyńska policja. Zabezpieczono ślady i analizowane są nagrania z kamer monitoringu. Posłanka Senyszyn mówi wprost, że obawia się o swoje bezpieczeństwo.

– Nasilenie agresji, już nie tylko słownej, wyrażanej w wulgarnych komentarzach zamieszczanych w internecie, jest ogromne. Bojówkarze nie cofną się przed niczym i atakują coraz częściej – powiedziała w komentarzu dla Wirtualnej Polski europosłanka.

Atak na biuro działaczki SLD może być odwetem za profanację pomnika „Inki” przy parku Jordana w Krakowie, który kilka dni temu został oblany farbą przez nieznanych sprawców.

Danuta Inka Siedzikówna była sanitariuszką 5. Wileńskiej Brygady AK. Została zastrzelona przez dowódcę plutonu egzekucyjnego Franciszka Sawickiego w 1946 r. w więzieniu przy. ul. Kurkowej w Gdańsku.


Opublikowano w: GdyniaPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu: 7 (dodaj własny »):
 1. robin hood pisze:

  Czym że jest napis na ścianie, wobec mordu na młodej dziewczynie, UB-eckie katownie i bezkarni mordercy, tacy jak: Światło, Różański, Z. Bauman, ojciec Wł. Cimoszewicza, ojciec A. Kwaśniewskiego.

 2. Patryk pisze:

  Zdziwieni? Lewactwo zbiera żniwo swoich poczynań.

 3. Kubson pisze:

  Bardzo dobrze! Ma babsko cierpieć!

 4. Ricci pisze:

  Jak by tej czerwonej chołocie pozwolić to teraz by też mordowała. Tę czerwoną chołotę sponsoruje teraz zachód, ktòry się zsowietyzował

 5. Sim pisze:

  Debile. Tylko na tyle ich stać. Małolaty bez mózgu Inkę kojarzą najwyżej z kawą.

 6. do Sim pisze:

  Sim Ty amebo intelektualna jesteś życiową lewacką porażką

  CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!!!

 7. Majar pisze:

  brawo lac CZERWONĄ CHOŁOTE

Dodaj komentarz