Na pełnym morzu czekał siedem godzin na ratunek

21 lutego 2013r. | Drukuj

Awaria śmigłowców ratunkowych o mały włos skończyłaby się tragedią. Szyper z usteckiego kutra na pomoc od ratowników czekał na pełnym morzu aż siedem godzin.

fot. sxc.hu

fot. sxc.hu

Mężczyznę w ciężkim stanie przetransportowano do szpitala w Lęborku, jednak tam nie doczekał się niezbędnej pomocy. W placówce zabrakło odpowiednich leków, które były kluczowe do odpowiedniej hospitalizacji. Zdecydowano o przetransportowaniu pacjenta do szpitala w Wejherowie.

Jak poinformowała Marynarka Wojenna, śmigłowce przystępując do dyżuru był sprawne. Problemy pojawiły się w trakcie akcji ratunkowej i zgodnie z procedurami bezpieczeństwa działania przerwano. Wykorzystywane przez MW śmigłowce to 20 i 30 letnie maszyny.

Według relacji lekarzy, ciężki stan szypra mógł się jeszcze pogorszyć. Czas działał na jego niekorzyść i wcześniejsze dotarcie do szpitala pomogłoby uniknąć ryzyka. Na szczęście udało się ustabilizować stan mężczyzny, ale pozostaje on częściowo sparaliżowany.


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz