Rybacy rozmawiali z ministrem. Będą kolejne spotkania

20 lutego 2013r. | Drukuj

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Kazimierz Plocke spotkał się w Ustce i Darłowie ze środowiskiem rybackim Pomorza Środkowego. Tematem spotkania była aktualna sytuacja w rybołówstwie oraz stan realizacji Programu Operacyjnego RYBY 2007-2013, oraz perspektywy budżetu 2014-2020.

fot. Urząd Morski w Słupsku

fot. Urząd Morski w Słupsku

Według przedstawionej informacji stan realizacji funduszu rybackiego kształtuje się na poziomie 70% (przy 50% zrealizowanych płatności). Główne tematy poruszane przez rybaków to przełowienia tzw. paszowe (śledź i szprot), funkcjonowanie rynku rybnego, stan zasobów Bałtyku oraz paliwa żeglugowe. W tych tematach planowane jest osobne spotkanie Ministra ze środowiskiem.

Projektowe wsparcie w ramach Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego 2014-2020 dla rybołówstwa morskiego zakłada m.in. inwestycje w portach i miejscach wyładunku w celu podnoszenia jakości wyładowywanych produktów, zwiększenie efektywności energetycznej, przyczynianie się do ochrony środowiska lub poprawy bezpieczeństwa i warunków pracy oraz współpracę z naukowcami.


Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz