Odbyły się I Dziecięce Zawody Saneczkowe w Kosakowie

20 lutego 2013r. | Drukuj

16 lutego br., na górce saneczkowej w Kosakowie odbyły się I Dziecięce Zawody Saneczkowe o Puchar Wójta Gminy Kosakowo dla dzieci z Gminy Kosakowo. Śniegu na słynnej górce na szczęście nie zabrakło, dobrej zabawy również. Uczestnicy zawodów  zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe. Dla wszystkich dzieci przygotowano nagrody.

W najmłodszej kategorii – do 6 roku życia, zgodnie z regulaminem, dzieci zjeżdżały wspólnie z rodzicem lub opiekunem. W tej kategorii wygrał Bartosz Romejko z Pierwoszyna, II miejsce zajęła Lena Jaśniewska-Narbut z Kosakowa, a III – Tadeusz Wojciechowski z Suchego Dworu. W kategorii dzieci w wieku od 7 do 9 lat I miejsce zajęła Julia Myszk z Kosakowa, II – Jarek Wojciechowski z Suchego Dworu, a III – Kamil Bejrowski z Mostów.

Wśród najstarszych saneczkarzy (10–13 lat) najlepsza okazała się Julia Smoczyńska z Kosakowa, II miejsce zajął Adam Wielgus z Mostów, a III – Julita Pietroń również z Mostów -informują urzędnicy UG w Kosakowie – Uśmiechnięte od ucha do ucha twarze uczestników przekonują, że warto wpisać Zawody Saneczkowe na stałe do kalendarza gminnych imprez. Za wspólną zabawę dziękujemy wszystkim dzieciom oraz rodzicom, zwycięzcom gratulujemy.