Babski Rajd – Gniewino. Trwają zapisy!

21 lutego 2013r. | Drukuj

9 marca kobiety będą się ścigać w pomaganiu. Satysfakcja gwarantowana bo zwyciężą dzieciaki. „Babski Rajd” jest charytatywną imprezą, w której udział mogą wziąć tylko panie. Wyścigi samochodowe połączone z konkurencjami na trasie rajdu, to okazja sprawdzenia samej siebie przy jednoczesnej pomocy innym. Rajd organizuje Fundacja „Militarni Dzieciom”.

fot. mat. prasowe

fot. mat. prasowe

Fundacja „Militarni Dzieciom” z Wejherowa organizuje Babski Rajd, czyli kobiety za kółkiem. Środki zebrane podczas imprezy mają być przeznaczone na wyjazd dla dzieci z Gniewina i okolic. Jest to impreza charytatywna, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Pomysłodawcą imprezy jest Marcin Szreder, fundator i prezes Fundacji Militarni Dzieciom. Podobne rajdy z udziałem kobiet były już kiedyś organizowane – przyznaje Marcin Szreder – jednak jest to pierwsza nasza impreza i chcielibyśmy doprowadzić do tego aby była imprezą cykliczną. Wprowadzone zostały pewne zmiany, formuła Rajdu została dostosowana do potrzeb charytatywnych oraz zabawy dla uczestników i w ten sposób powstał pomysł na Babski Rajd 2013 – mówi Prezes Fundacji Militarni Dzieciom. Do charytatywnego, samochodowego rajdu kobiet termin zgłoszeń mija 8 marca 2013. Liczba miejsc jest ograniczona.

Na starcie może stanąć 100 załóg. Impreza odbędzie się na terenie gminy Gniewino, do pokonania będzie maksymalnie 15 km odcinek. Ale to nie wszystko. – Trasa rajdu jest podzielona na konkurencje: dwie przy hotelu Mistral Sport w Gniewinie, dwie w Czymanowie, jedna przy wieży widokowej Kaszubskie Oko w Gniewinie i jedna na terenie byłej jednostki w Lisewie. Oczywiście konkurencje są na czas i będzie to miało wpływ na zajęte pozycje w ogólnej klasyfikacji. Przygotowujemy też kilka niespodzianek, ale o tym później (uśmiech) – mówi Szreder. Chętnych do udziału w Rajdzie może zachęcić szczytny cel jaki przyświeca wydarzeniu, jednak i na zwycięzców czekają nagrody, które jak zapowiada organizator pojawiają się coraz cenniejsze.

Każda załoga przed przystąpieniem do Rajdu musi wpłacić wpisowe, które wynosi 500 zł. Zebrane środki przeznaczone zostaną dla dzieci. – Zbieramy fundusze dla dzieci z Gniewina i okolic aby umożliwić im wyjazd wakacyjny np. do Legolandu lub innego parku rozrywki. Odbywa się to przy pomocy władz gminy i dużym zaangażowaniu samego wójta – informuje Szreder. – Wydarzenie to zdobyło też patronat Marszałka Województwa Pomorskiego – dodaje prezes Fundacji. Organizatorami, na mocy zawartego Porozumienia Partnerów są: Fundacja Militarni Dzieciom z Wejherowa, Automobilklub Morski w Gdyni, Wójt Gminy Gniewino, firma „eightletters | Bartosz Sobaczewski” oraz Fundacja Stare Buty z Olsztyna – mówi Bartosz Sobczewski z Fundacji Militarni Dzieciom. –  Do Porozumienia chce również przystąpić Miasto Frombork – w tym roku będziemy reklamować Frombork jako miasto partnerskie, w przyszłym, mamy nadzieję, że będzie ono już pełnoprawnym członkiem / organizatorem – dodaje Sobczewski.  Zarówno start jak i meta będzie w Gniewinie na ulicy Sportowej 1, gdzie mieści się Hotel „Mistra”. Po Rajdzie w hotelu przewidziany jest dla uczestników bankiet.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze