Przekroczyłeś 24 punkty, pójdziesz na kurs reedukacyjny.

20 lutego 2013r. | Drukuj

Nowego rozporządzenia ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej w sprawie kursu reedukacyjnego w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, nad którego projektem pracuje rząd zaostrzy przepisy wobec kierowców.

fot. motogen.pl

fot. motogen.pl

Zgodnie z rozporządzeniem na dodatkowy kurs mają być wysyłane osoby, które przekroczyły limit 24 punktów karnych. Po jego odbyciu konto z punktami się wyzeruje, ale przez następne pięć lat każde następne przekroczenie rocznego limitu będzie skutkowało odebraniem uprawnień. Kurs będzie droższy niż obecne szkolenia, podczas których można uzyskać anulowanie 6 punktów karnych (500 zł zamiast 300 zł), i dłuższy. Trwać będzie bowiem cztery dni (28 godzin zajęć). Kłopot w tym, że zajęcia te mają się odbywać wyłącznie w dni powszednie – podaje Dziennik Gazeta Prawna.

Dodatkową uciążliwością będzie z pewnością termin kursu, który jak zakłada Ministerstwo Transportu, odbywać się będzie w ciągu tygodnia. – Należy zauważyć, że prowadzenie kursu reedukacyjnego w dni powszednie ma stanowić dodatkową uciążliwość dla osób skierowanych na ten kurs – informuje Maciej Jankowski, podsekretarza stanu w Ministerstwie Transportu. Nie wszystkim ten pomysł się podoba, uważają iż nałożenie terminu kursu w dni powszednie utrudni jego odbycie. Osoba ukarana 24 punktami będzie zmuszona wziąć cztery dni wolne w pracy. Kursy reedukacyjne mają obowiązywać od 4 stycznia 2016 r.


Opublikowano w: MotoGKWiadomości LITE
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Patryk pisze:

    lepiej więc nie szaleć na drogach, z korzyścią dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. jeśli się jednak przydarzy taka sytuacja to polecam ten artykuł, można się dowiedzieć więcej na ten temat: http://www.eporady24.pl/przekroczenie_punktow_karnych,pytania,6,194,6406.html wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego jakie zasady obecnie panują

Dodaj komentarz