Zastrzelił psy podczas zatrzymania dilera. Czy słusznie?

20 lutego 2013r. | Drukuj

Podczas akcji zatrzymania dilera narkotyków w jednym z mieszkań w Wejherowie policjant zastrzelił dwa psy. Użyciem broni palnej przez funkcjonariusza policji podczas akcji zajęła się sopocka prokuratura.

fot. policja.pl

fot. policja.pl

W poniedziałek zapadła decyzja o przekazaniu Prokuraturze Rejonowej z Sopotu sprawy policjanta, który podczas akcji zatrzymania dilera narkotyków zastrzelił dwa psy. Kontrowersyjna akcja policji miała miejsce 8 lutego, przy ul. Kochanowskiego w Wejherowie. Około godz. 20.00 do mieszkania w którym przebywały trzy osoby – 24-letni Daniel, jego 17-letnia narzeczona Dagmara oraz ich 7-miesięczny syn wtargnęła policja. Wobec stawiającego opór mężczyzny użyto paralizatora. Kobietę obezwładniono, a psa rasy Amstaff zastrzelono. Policjant oddał strzał również do drugiego psa, który po chwili pojawił się w przedpokoju. Po paru godzinach musiano go uśpić. Mundurowi twierdzą, że użyto broni palnej z powodu obawy o ich życie i zdrowie. Teraz całą sprawą zajmie się sopocka prokuratura.

Podczas przeszukania mieszkania znaleziono około 200 porcji narkotyków o wartości około 3,5 tys. złotych. Diler usłyszał łącznie pięć zarzutów za handel narkotykami oraz za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Opublikowano w: WejherowoWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze