Słupsk pokochał recykling – akcja Słupskiego Ośrodka Kultury

19 lutego 2013r. | Drukuj

Ponad 15 kilogramów zużytych baterii nie będzie już zagrażać naszemu środowisku, dzięki wspólnej akcji Słupskiego Ośrodka Kultury oraz stowarzyszenia Kulturalny Punkt Zapalny. Za sprawą ich współpracy Słupsk, po raz pierwszy, włączył się do ogólnopolskiej akcji „Kocham recykling”.

fot. sok.slupsk.pl

fot. sok.slupsk.pl

Ideą akcji było połączenie miłości do słodyczy, ludzi oraz naszej planety! W Słupskim Ośrodku Kultury oraz Pracowni Ceramicznej SOK zostały umieszczone specjalne pojemniki na zużyte akumulatorki. Każdy kto zdecydował się przynieść wyczerpane baterie nagradzany był specjalnymi lizakami-serduszkami.
Finał akcji odbył się w walentynki i właśnie wtedy udało się rozdać najwięcej słodkości. Największą miłością do środowiska, wykazali się młodzi mieszkańcy Słupska. Wyjątkową aktywnością wykazywała się zwłaszcza kilkudziesięcioosobowa grupa dzieci i młodzieży uczestnicząca w najróżniejszych atrakcjach feryjnych organizowanych przez Słupski Ośrodek Kultury. Nie zabrakło także osób dorosłych oraz wielu seniorów i seniorek, którym również leży na sercu los naszego środowiska.
Cieszy nie tylko spora ilość bardzo szkodliwych odpadów, które znikną ze środowiska i trafią do ponownego przetwarzania. Bardziej raduje proekologiczna postawa mieszkańców naszego miasta, która sprawia iż możemy wierzyć, że „Słupsk pokochał recykling”.
Partnerem akcji były: Remondis Electrorecycling i Electro-System Organizacja Odzysku – firmy organizujące zbiórkę i recykling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz baterii w Polsce.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze