Okazy CITES przekazane ogrodowi zoologicznemu

19 lutego 2013r. | Drukuj
Pomorska Izba Celna podarowała Ogrodowi Zoologicznemu w Płocku okazałą paczkę zawierającą 282 okazy CITES. Większość z nich została zatrzymana podczas kontroli pasażerów na lotnisku.
gdynia.uc.gov.pl

gdynia.uc.gov.pl

Okazałą paczkę zawierającą 282 okazy CITES otrzymał Ogród Zoologiczny w Płocku w prezencie od pomorskiej Służby Celnej. Pakunek ważył blisko 60 kg. Znalazły się w nim muszle i wyroby z nich wykonane, a także wapienne szkielety koralowców. Zostały one zatrzymane przez funkcjonariuszy pomorskiej Służby Celnej, w większości podczas kontroli pasażerów na lotnisku.

Przekazane okazy CITES zostaną wykorzystane przez Ogród Zoologiczny w Płocku do celów edukacyjnych m.in. do propagowania idei Konwencji Waszyngtońskiej. Przy okazji warto dodać, że w ubiegłym roku Izba Celna w Gdyni przekazała uprawnionym podmiotom łącznie 433 okazy CITES, zaś w 2013r. już 296 sztuk.


Opublikowano w: GdyniaTrójmiastoWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz