Baśnie rosyjskie w oczach dziecka – konkurs plastyczny

19 lutego 2013r. | Drukuj

Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku zaprasza do udziału w konkursie plastycznym Baśnie rosyjskie w oczach dziecka, realizowanego w ramach współpracy między dwoma zaprzyjaźnionymi miastami Słupskiem i Archangielskiem.

fot. mbp.slupsk.pl

fot. mbp.slupsk.pl

Organizatorami konkursu są Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku oraz Lokalna instytucja kultury Centralny System Biblioteczny w Archangielsku. Celem konkursu jest zapoznanie dzieci z bogactwem rosyjskiej literatury pięknej na przykładzie twórczości pisarzy rosyjskich, rozwijanie zdolności twórczych, fantazji dziecięcych, popularyzowanie twórczości pisarzy rosyjskich, prezentacja umiejętności dzieci, rozwijanie estetycznej percepcji i wartości dzieł sztuki, wykształcenie smaku estetycznego.
Do uczestnictwa w konkursie zaprasza się dzieci w wieku od 5 do 9 lat uczące się w przedszkolach, szkołach artystycznych, szkołach plastycznych, w pracowniach oraz kółkach zainteresowań w miastach Słupsk i Archangielsk.
Zadaniem uczestników jest wykonanie ilustracji do baśni rosyjskiego pisarza. Proponuje się do wyboru: Czukowski Kornel Myj do dziur, Michałkow Siergiej Nie płacz koziołku, Puszkin Aleksander Bajka o rybaku i rybce, Tołstoj Lew Trzy niedźwiedzie, Kryłow Iwan Lisica i wrona. Prace muszą być wykonane samodzielnie w formacie A3 lub A4, każda praca powinna zawierać na odwrocie dane autora (imię i nazwisko, wiek – klasa, nazwę szkoły lub placówki oraz imię i nazwisko opiekuna).
Prace przyjmowane są we wszystkich placówkach Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku i w placówkach kulturalnych i oświatowych w Archangielsku do 30 kwietnia 2013 roku. Prace można też przesłać w opakowaniu zapewniającym bezpieczne dotarcie przesyłki do dnia 30 kwietnia 2013 r. na adres: Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Grodzka 3, 76-200 Słupsk z dopiskiem BAŚNIE ROSYJSKIE.
Konkurs zakończony zostanie wystawą prac w Centrum Kultury i Języka Rosyjskiego w Słupsku, ul. Sienkiewicza 19. Otwarcie wystawy planowane jest na 20 maja 2013 r. o godz. 12.00. Wyniki konkursu zostaną umieszczone na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku (publikacja prac uczestników). Więcej informacji udzieli Regina Radzio pod nr tel. 59 8405826 lub 662106343.


Opublikowano w: Kultura i edukacjaSłupsk
Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz