Wypożyczasz książki i nie oddajesz w terminie? Przeczytaj koniecznie

19 lutego 2013r. | Drukuj

Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni ogłosiła amnestię. Do końca lutego pozycje, które nie zostały oddane w terminie, można zwracać bez płacenia kary. Jednak od marca opłata za przetrzymanie książki będzie dużo większa.

fot. sxc.hu

fot. sxc.hu

Dotychczas kara za przetrzymanie egzemplarza wynosiła 1 zł za miesiąc. Od 1 marca 2013 r. będzie obowiązywał nowy regulamin, który zakłada opłatę w wysokości 0,20 zł za każdy dzień  przekroczenia terminu zwrotu wypożyczonej książki. Tak jak do tej pory czytelnik poniesie również koszty wysłania monitów. Łącznie kara za przetrzymanie woluminu sięgnie 6 zł miesięcznie. Dyrekcja biblioteki ma nadzieję, że dzięki temu książki szybciej będą trafiać do kolejnych zainteresowanych – informują urzędnicy UM w Gdyni. Na terenie Gdyni działają 23 biblioteki publiczne.

Niektóre z nich wyposażone są w stanowiska komputerowe, bezprzewodowy dostęp do internetu, oferują usługi ksero czy system informacji prawnej LEX. – Od kwietnia wszystkie 23 jednostki MBP w Gdyni będą skomputeryzowane. Czytelnicy będą mogli sprawdzić w systemie, czy książka jest dostępna. Trzy dni przed terminem otrzymają również przypomnienie o konieczności zwrotu egzemplarza, a później – upomnienie. Z jednej filii biblioteki będzie można wypożyczyć 4 woluminy, a w całej sieci – maksymalnie 12. Książki będzie można prolongować dwukrotnie maksymalnie o miesiąc – informuje UM w Gdyni.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz