Rusza remont dworca w Sopocie. Zmiany dla pasażerów SKM i PKP

18 lutego 2013r. | Drukuj

Od najbliższego poniedziałku -18 lutego – kasy biletowe na dworcu w Sopocie zostaną przeniesione. Wiąże się to z rozpoczęciem budowy dworca. Bilety będzie można zakupić w budynku tymczasowym zlokalizowanego przed wejściem na perony SKM i dalekobieżne, przy ul. Marynarzy.

fot. projekt dworca w Sopocie/ archiwum

fot. projekt dworca w Sopocie/ archiwum

Pasażerowie Szybkiej Kolei Miejskiej oraz spółek grupy PKP będą mogli kupować bilety w kasach biletowych budynku tymczasowego. – Ma to związek z rozpoczęciem prac przygotowawczych do przebudowy dworca i terenów przydworcowych. Tym samym, obecnie funkcjonujące kasy SKM przy zejściu z ulicy Chopina zostaną zlikwidowane. Do godziny 11.00 w poniedziałek zostaną przeniesione kasy PKP, mogą w tym czasie wystąpić chwilowe utrudnienia z zakupem biletu. By ułatwić podróżowanie mieszkańcom Sopotu, w pociągach SKM będzie można kupić bilety na przejazd bez dodatkowych opłat – informują urzędnicy UM w Sopocie.

Jednocześnie nastąpi zmiana organizacji ruchu od godz. 12.00 w poniedziałek. Zamknięta dla ruchu kołowego będzie ulica Dworcowa. Kolejnym etapem będzie ogrodzenie terenu i rozpoczęcie prac związanych z przebudową. O zmianach informują już żółte tablice informacyjne na peronach i wokół dworca. – Zmieni się również miejsce postoju taksówek. W pierwszym etapie inwestycji, postój taksówek znajdować się będzie przy ulicy Kościuszki (obok Carrefoura) – dodają urzędnicy.

Kasy powrócą na dworzec po zakończeniu inwestycji – budowy dworca i przebudowie terenu wokół niego – najpóźniej w czwartym kwartale 2014 roku. Znajdą się w centralnym budynku, doskonale skomunikowanym z peronami z pełnymi udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych, z wózkami dziecięcymi i dla osób starszych.


Opublikowano w: TrójmiastoWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze