Kolejna szkoła do likwidacji w powiecie słupskim?

18 lutego 2013r. | Drukuj

Rada Gminy Kępice podjęła uchwałę dotyczącą likwidacji Szkoły Podstawowej w Przytocku. To już kolejna likwidacja szkoły w powiecie słupskim.

fot. spprzytocko.pl

fot. spprzytocko.pl

Ostateczna decyzja zapadnie najprawdopodobniej w maju, po rozmowach z Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Jednak już teraz atmosfera robi się gorąca. W przypadku likwidacji szkoły, przejmie ją stowarzyszenie tak jak w przypadku zlikwidowanej Szkoły Podstawowej nr 7 w Słupsku. Magdalena Gryko, burmistrz Kępic – mówi, że gminy nie stać na dokładanie do szkoły z własnego budżetu. Przewodniczący Rady Gminy Kępice Paweł Lisowski tłumaczy, że w ten sposób kasa gminy zaoszczędzi blisko 300 tys. zł rocznie.

W przypadku likwidacji szkoły i przejęciu ją przez stowarzyszenie, nauczyciele stracą przywileje zawarte w Karcie Nauczyciela. Subwencja oświatowa na jednego ucznia będzie wynosić 7 tysięcy zł rocznie. W chwili obecnej do szkoły uczęszcza 72 uczniów.


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Pablito pisze:

    Oczywiście. Szkołę wziął Pan Macia… wraz z synkiem Amadeuszem.

    Burdel, syf i korupcja. Jeszcze trochę i oboje Panów powiezie ABW.

Dodaj komentarz