Włamali się do piwnicy swojego sąsiada

18 lutego 2013r. | Drukuj

Policjanci z Główczyc zatrzymali czterech mężczyzn, którzy włamali się do piwnicy swojego sąsiada. Sprawcy zerwali skobel i kłódkę, a następnie ukradli 8 butelek domowej produkcji wina oraz zgrzewkę piwa. Dzisiaj zostaną przesłuchani i usłyszą w tej sprawie zarzuty.

www.dziennikpaslecki.pl

www.dziennikpaslecki.pl

Policjanci z Główczyc otrzymali telefoniczne zgłoszenie od jednego z mieszkańców tej gminy o włamaniu do jego piwnicy. Pokrzywdzony twierdził, że widział kilka osób w pobliżu jego domu i kiedy postanowił sprawdzić co się dzieje stwierdził wyłamane piwniczne drzwi. Skradziono mu alkohol-8 butelek wina domowej produkcji oraz zgrzewkę piwa. Wartość materialna skradzionych rzeczy była niewielka jednak w przypadku wina, wśród którego były także butelki wyprodukowane 30 lat temu, dla pokrzywdzonego miały one znaczenie kolekcjonerskie.

Policjanci ustalając okoliczności włamania zauważyli kilku mężczyzn odpowiadających rysopisom potencjalnych sprawców. W trakcie legitymowania jednego z nich, mundurowi zauważyli wystającą z kieszeni butelkę. Okazało się, że było to wino skradzione wcześniej z piwnicy. Mężczyźni twierdzili, że spożywali ten alkohol, jednak nie byli w stanie racjonalnie wytłumaczyć jego pochodzenia. Wszyscy czterej zostali zatrzymani. To mieszkańcy gminy Główczyce w wieku 18-30 lat. Dzisiaj, kiedy wytrzeźwieją zostaną przesłuchani i najprawdopodobniej usłyszą zarzuty włamania . Za włamanie i kradzież grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

W Gminie Linia uczniowie strajkowali w obronie języka polskiego. Teraz upamiętniono ich odwagę
Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski na kolędę kaszubską
Rozpoczął się nowy rok akademicki 2019/2020 na Uniwersytecie Gdańskim. Uczelnia świętuje jubileusz 50-lecia
Sopot zwyciężył w Rankingu Samorządów 2019
Lęborscy harcerze oddali hołd polskim spadochroniarzom poległym pod Arnhem
Policjanci zlikwidowali „dziuplę” samochodową na Kaszubach
Uroczysta gala podsumowująca 3. Międzyszkolny Konkurs ,,MŁODZI DLA DEMOKRACJI’’
LCK Fregata zaprasza na Danfoss Kino Letnie w Lęborku

Najnowsze komentarze