Włamali się do piwnicy swojego sąsiada

18 lutego 2013r. | Drukuj

Policjanci z Główczyc zatrzymali czterech mężczyzn, którzy włamali się do piwnicy swojego sąsiada. Sprawcy zerwali skobel i kłódkę, a następnie ukradli 8 butelek domowej produkcji wina oraz zgrzewkę piwa. Dzisiaj zostaną przesłuchani i usłyszą w tej sprawie zarzuty.

www.dziennikpaslecki.pl

www.dziennikpaslecki.pl

Policjanci z Główczyc otrzymali telefoniczne zgłoszenie od jednego z mieszkańców tej gminy o włamaniu do jego piwnicy. Pokrzywdzony twierdził, że widział kilka osób w pobliżu jego domu i kiedy postanowił sprawdzić co się dzieje stwierdził wyłamane piwniczne drzwi. Skradziono mu alkohol-8 butelek wina domowej produkcji oraz zgrzewkę piwa. Wartość materialna skradzionych rzeczy była niewielka jednak w przypadku wina, wśród którego były także butelki wyprodukowane 30 lat temu, dla pokrzywdzonego miały one znaczenie kolekcjonerskie.

Policjanci ustalając okoliczności włamania zauważyli kilku mężczyzn odpowiadających rysopisom potencjalnych sprawców. W trakcie legitymowania jednego z nich, mundurowi zauważyli wystającą z kieszeni butelkę. Okazało się, że było to wino skradzione wcześniej z piwnicy. Mężczyźni twierdzili, że spożywali ten alkohol, jednak nie byli w stanie racjonalnie wytłumaczyć jego pochodzenia. Wszyscy czterej zostali zatrzymani. To mieszkańcy gminy Główczyce w wieku 18-30 lat. Dzisiaj, kiedy wytrzeźwieją zostaną przesłuchani i najprawdopodobniej usłyszą zarzuty włamania . Za włamanie i kradzież grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz