Spotkanie poetyckie w lęborskiej bibliotece

15 lutego 2013r. | Drukuj

13 lutego na zaproszenie lęborskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pedagogicznej Bibliotece w Lęborku odbyło się spotkanie autorskie z poetką Katarzyną Nazaruk. Autorka zaprezentowała wiersze z debiutanckiego tomiku „Żona Beduina”, który został wydany w 2011 r. w ramach stypendium Prezydenta Miasta Słupska, a także najnowsze teksty, opublikowane na łamach „Angory”, „Powiatu Słupskiego”, „Akantu” oraz w antologii „Piękni ludzie” Adama Siemieńczyka.

Poetka Katarzyna Nazaruk / fot. Jolanta Bona

Poetka Katarzyna Nazaruk / fot. Jolanta Bona

Spotkanie miało charakter dialogu na temat pozycji kobiety w społeczeństwie, możliwości samorealizacji , niezależnie od wieku, twórczości w ogóle. Katarzyna Nazaruk przekazała dla czytelników Pedagogicznej Biblioteki w Lęborku i słuchaczek uniwersytetu kilka swoich książek.

Katarzyna Nazaruk, ur. w 1974 r. w Słupsku. Absolwentka Filologii Polskiej i Bibliotekoznawstwa w Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku oraz studiów podyplomowych Wizaż, stylizacje i technologie fryzjerskie w WSZUiE w Poznaniu. Stypendystka Prezydenta Słupska w dziedzinie kultury w roku 2011. Pracuje jako nauczycielka bibliotekarka, polonistka i nauczyciel fryzjerstwa w słupskiej szkole ponadgimnazjalnej. Od 6 lat organizuje w ZSP nr 4 w Słupsku Miedzyszkolny Konkurs Poetycki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych ze Słupska i Powiatu. Swoje pisarskie pasje na co dzień łączy z pracą edukacyjną. Uczestniczy w spotkaniach nieprofesjonalnej grupy poetyckiej działającej przy Starostwie Powiatowym w Słupsku-„Wtorkowe spotkania poetyckie”.
Tomik poetycki „Żona Beduina” wydany w 2011 r., który został przyjęty z dużym zainteresowaniem ze strony czytelników to jej książkowy debiut. Publikowała swoje wiersze na łamach „Akantu”, „Powiatu Słupskiego”, „Mrocznej Środkowo-Wschodniej Europy”, „Toposu”, „ Konturów”, „Angorze”. Jej wiersze znajdują się także antologiach poezji, m. in. w : „Harmonia dusz” , „Piękni ludzie., antologiach wydawanych cyklicznie przez Starostwo Powiatowe w Słupsku.
Laureatka kilku ogólnopolskich konkursów poetyckich i wyróżnień , m. in.:
– I miejsce w I Konkursie Poetyckim dla Nauczycieli organizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną w Słupsku w 2010r.
– 3 miejsce w Międzynarodowym Konkursie Poezji Wąglany 2010 r.
– 2 nagroda i wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Szuflada”, organizowanym przez „Bibliotekę w Szkole”- 2011r.
– 3 nagroda w Ogólnopolskim konkursie poezji „ Harmonia dusz” w 2011r.


Opublikowano w: Kultura i edukacjaLęborkSłupsk
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz