Powiatowy Turniej KGW w Jezierzycach. Łupawa górą

14 lutego 2013r. | Drukuj

Koło Gospodyń Wiejskich „Dolina Łupawy” wygrało Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich w Jezierzycach i będzie reprezentować powiat słupski w kwietniu na turnieju wojewódzkim.

fot. www.powiat.slupsk.pl

fot. www.powiat.slupsk.pl

W turnieju udział wzięło siedem kół z powiatu słupskiego – z Biesowic, Kusowa, Kobylnicy, Objazdy, Stowięcina, Damnicy i Łupawy. Uczestnicy (w kołach są panie oraz panowie) musieli zaprezentować się w pięciu konkurencjach. Organizatorzy tym razem zdecydowali, że najlepszemu kołu zostanie przyznane Grand Prix i nagroda Starosty Słupskiego w wysokości 3 tys. zł, ponadto w każdej konkurencji zostanie wyłoniony zwycięzca, który odbierze nagrodę rzeczową.

W opinii komisji najlepszy chleb upiekły panie z Damnicy, najpiękniejszy kapelusz wykonany został w Kusowie, najlepiej zaśpiewały kobiety z KGW Dolina Łupawy, a w tańcu tryumfowała Kobylnica.

[youtube_sc url=http://youtu.be/95Fu3Jwj2yQ]

Koła rywalizowały w wypieku chleba, prezentacji tablicy – wizytówki koła (konkurencja polegała na graficznym przedstawieniu działalności koła, a następnie jeszcze jej atrakcyjnym omówieniu), prezentacji wymyślonego kapelusza, w śpiewie piosenek ludowych i na dowolnych oraz w tańcu. Za najsmaczniejszy uznano chleb wiejski ziemniaczany, który przywiozło do Jezierzyc koło z Damnicy. Inne koła chwaliły się chlebem z płatkami owsianymi (Kobylnica),  chlebem o nazwie „Fantazja dziadunia” (Biesowice), codziennym („Dolina Łupawy”), wiejskim (Objazda), „Babci Reni” (Stowięcino) i  kusowskim (Kusowo).

Zdjęcia z VIII Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich w Jezierzycach na stronie GOK Główczyce >>

W prezentacji tablicy- wizytówki koła – zwyciężyło KGW ze Stowięcina (gm. Główczyce), kapelusza – KGW w Kusowie ( gm. Słupsk), a najlepiej zaśpiewały dwie piosenki – panie z KGW „Dolina Łupawy” z gminy Potęgowo. W tańcu bawarskim bezkonkurencyjna okazała się Kobylnica. Inne koła popisywały się w polce, kujawiaku, hiszpańskim i greckim.

Galeria

fot. GOK Główczyce / Bogusław Chyła


Tagi: , , , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz