Tragedia na morzu. Porozmawiają o tym w Łebie

14 lutego 2013r. | Drukuj

Za tydzień w Łebie odbędzie się spotkanie poświęcone niemieckiemu statkowi pasażerskiemu znanemu jako MS Wilhelm Gustloff. Jego zatopienie jest uznawane jako jedna z największych katastrof morskich w historii ludzkości.

Biblioteka Miejska w Łebie

Biblioteka Miejska w Łebie

Spotkanie dotyczące MS Wilhelm Gustloff odbędzie się 21 lutego o godzinie 17.00 w Bibliotece Miejskiej w Łebie. Poprowadzi je pan Maurycy Frąckowiak z Lęborskiego Bractwa Historycznego.

MS Wilhelm Gustloff przed II wojną światową był niemieckim statkiem pasażerskim. Podczas wojny został włączony w skład Kriegsmarine, a następnie przekształcony w okręt szpitalny i okręt-bazę okrętów podwodnych. 30 stycznia 1945 r. na wysokości Łeby został storpedowany przez sowiecki okręt podwodny i zatonął. Ze względu na liczbę ofiar (zginęło wtedy około 9600 osób) była to największa katastrofa morska w historii ludzkości.


Opublikowano w: Kultura i edukacjaLębork
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. lenxio pisze:

    może porozmawiajmy o zwykłych marynarzach którzy zginęli od torped niemieckich łodzi podwodnych – ilu zamarzło w lodowatej wodzie, ilu zostało śmiertelnie poparzonych, jakie spustoszenie w psychice spowodował strach u tych co przeżyli (nawet u tych co nie byli na zatopionym statku)

    każda smierć jest tragedią, nie ważne czy zginie bezbronna kobieta, bezbronne dziecko czy zginie zwykły ojciec skazując rodzinę na biedę

    a my w kółko tylko „Gustloff” i „Gustloff”! nie róbmy z Niemców jedynych ofiar wojny! może pomówmy o tragedii „Cap Arcony”? ciekawe czy Niemcy tak wspominają tą tragedię w każdą rocznicę zdarzenia tak jak my „Gustlofa”?

Dodaj komentarz