Powikłania podczas porodu w puckim szpitalu. Rodzice obwiniają lekarzy

13 lutego 2013r. | Drukuj

Tygodniowy Filip przebywa na oddziale intensywnej terapii na Akademii Medycznej w Gdańsku. Niemowlę podczas porodu zachłysnęło się wodami płodowymi i doznało niedotlenienia mózgu. Rodzice obwiniają o to lekarzy, którzy odmówili wykonania cesarskiego cięcia – podaje portal TVN24.

fot. sxc.hu

fot. sxc.hu

Całe zdarzenie miało miejsce w ubiegłą środę. Pani Grażyna zgłosiła się do szpitala z ciążą przenoszoną o dwa tygodnie. Ojciec dziecka, Marcin Fusowski twierdzi, że lekarze podali kobiecie zastrzyki wywołujące poród i pomimo, iż aparat KTG zarejestrował spadek a nawet zanik tętna dziecka nie zdecydowano się przeprowadzić zabiegu cesarskiego cięcia. – W takim stanie przetrzymano dziewczynę ok. 2,5 godziny, dopiero po tym czasie sama urodziła – mówi Fusowski.

Niemowlę podczas porodu zachłysnęło się wodami płodowymi. W wyniku zachłyśnięcia, dziecko doznało niedotlenienia mózgu. Lekarze zdecydowali o przewiezieniu niemowlaka do Gdańska – pisze w liście do TVN24 ojciec niemowlaka. – Pacjentka była przyjęta ze skierowaniem na dobę przed zakończeniem ciąży w bardzo dobrym stanie. Nic nie wskazywało na to, że mogą wystąpić jakiekolwiek komplikacje. Według całej dokumentacji jaką dysponujemy mogę stwierdzić, że ani na moment nie było zaniku tętna dziecka – mówi Andrzej Przyboś, ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego w Pucku, gdzie miał miejsce poród.

Rodzice Filipka zgłosili już sprawę do Prokuratury Rejonowej w Pucku i do Rzecznika Praw Pacjenta.


Opublikowano w: PuckTrójmiastoWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz