Szpitalne perypetie na Kaszubach. Trzeci dyrektor

11 lutego 2013r. | Drukuj

W Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie trwa zamieszanie wokół stanowiska dyrektora. Na tej „karuzeli” znalazła się już trzecia osoba w ciągu miesiąca. Ale to nie koniec problemów, bo placówka ma olbrzymie długi i nikt nie chce nią zarządzać. 

Fot. Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie

Fot. Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie

Na początku stycznia  marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk odwołał ze stanowiska wieloletniego dyrektora szpitala w Kościerzynie Andrzeja Steczyńskiego. Zastąpiła go Małgorzata Bartoszewska-Dogan, ale po dwóch tygodniach zrezygnowała. Powodem mogły być nieprawidłowości w zarządzaniu oraz olbrzymie zadłużenie kościerskiego szpitala, które sięga 90 mln zł. Wreszcie w ubiegłym tygodniu dyrektorem szpitala został Zbigniew Krzywosiński, który do tej pory był zastępcą dyrektora departamentu zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim. Okazuje się jednak, że na razie zgodził się tylko na trzymiesięczne zatrudnienie. Niewykluczone więc, że zostanie rozpisany konkurs na to stanowisko. Jednak chętnych nie widać. Najpierw Urząd Marszałkowski przeprowadzi kontrolę w szpitalu.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz