Biegi uliczne w Gdyni. Pokaże to TVP Gdańsk

11 lutego 2013r. | Drukuj

Coraz więcej osób biega i sprawdza swoje siły w organizowanych biegach ulicznych z wytyczoną trasą. O tym, jak Gdynia stała się północną stolicą polskiego biegania i jak dba o zdrowie swoich mieszkańców wyemituje materiał TVP Gdańsk w poniedziałek 11 lutego  o 18:15.

fot. UM Gdyni

fot. UM Gdyni

Kilkunastominutowy film „Biegamy w Gdyni”, który zostanie wyemitowany przed głównym wydaniem Panoramy, pokazuje początki biegów, ich błyskawiczny rozwój i wzrost popularności. W reportażu Krzysztofa Szczypiora znajdą się materiały archiwalne i migawki z Biegu Urodzinowego Gdyni.

 Ostatnia impreza, która odbyła się 9 lutego b.r. to10-kilometrowy Bieg Urodzinowy była tradycyjnie częścią obchodów rocznicy nadania Gdyni praw miejskich. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród biegaczy z całego kraju. Bieg główny ukończyło w sumie 2241 zawodników, co stawia tą imprezę wśród grona największych zimowych biegów ulicznych w kraju. Na każdego zawodnika, który minął linie mety czekał pamiątkowy medal, który jest początkiem czteroelementowej układanki w skład której wchodzić będą medale z wszystkich gdyńskich biegów, ciepła herbata a dla najlepszych pamiątkowe puchary, nagrody finansowe i rzeczowe ufundowane przez sponsorów Biegu.

 Kolejne zawody z cyklu Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych 2013 odbędą się już 11 maja 2013. Będzie to Bieg Europejski, na który serdecznie zapraszamy.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz