Kwalifikacja wojskowa mężczyzn i kobiet z Rumi. Rocznik 1994

08 lutego 2013r. | Drukuj

Rozpoczęły się tegoroczne kwalifikacje wojskowe dla rocznika 1994. Urodzone w tym roku osoby z Gminy Miejskiej Rumia mają obowiązek stawienia się przed Powiatową Komisją Lekarską w Wejherowie.

fot. UM w Rumi

fot. UM w Rumi

W dniach od 8 do 19 marca br. Dzień dodatkowy dla kobiet wyznaczona na 26 kwietnia 2013 roku funkcjonować będzie w Wejherowie Powiatowa Komisja Lekarska działająca na potrzeby kwalifikacji wojskowej. Obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej podlegają mężczyźni urodzeni w 1994 roku, mężczyźni urodzeni w latach: 1993,1992, 1991, 1990, 1989, którzy dotychczas nie dopełnili tego obowiązku w określonym terminie i miejscu oraz kobiety urodzone w latach 1989-1994, które posiadają kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej.

Ponadto kobiety, które w roku szkolnym lub akademickim 2012/2013 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych, na kierunkach psychologicznych, będące studentkami lub absolwentkami tych szkół lub kierunków wskazanych przez Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Gdyni. Wezwane osoby powinny zgłosić się w budynku Powiatowego Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wejherowie przy ul. Ofiar Piaśnicy 22.

Szczegóły kwalifikacji wojskowej znajdują się w Biuletynie Informacyjnym Urzędu Miasta Rumi „Rumskie Nowiny” oraz na stronie internetowej: www.miasto.rumia.pl w zakładce Komunikaty – informuje Monika Kosińska z UM w Rumi.

Obecnie nie ma obowiązku odbywania zasadniczej służby wojskowej oraz przeszkolenia wojskowego absolwentów szkół wyższych. W związku z tym wszystkie osoby, po uprawomocnieniu się orzeczenia powiatowej komisji lekarskiej i założeniu ewidencji wojskowej zostają z urzędu przeniesione do rezerwy.


Opublikowano w: WejherowoWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Jessica pisze:

    Od nastepnego tygodnia zaczynam odchudzanie, kto się odchudza ze
    mną? Wyszperałam w necie dobry sposob na schudnięcie,
    wygoglujcie sobie – Jak szybko schudnąć Kamidoni i zdrowie

Dodaj komentarz