Premier wyznaczy nowego Wójta Gminy Słupsk?

07 lutego 2013r. | Drukuj

Wojewoda zwrócił się do Premiera o wyznaczenie osoby pełniącej funkcję Wójta Gminy Słupsk oraz rozporządzenie w sprawie przedterminowych wyborów.

fot. Urząd Gminy Słupsk

fot. Urząd Gminy Słupsk

Wojewoda pomorski Ryszard Stachurski, w dniu 5 lutego, zwrócił się do Premiera z prośbą o wyznaczenie – w trybie art. 28 f ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym, osoby pełniącej funkcję Wójta Gminy Słupsk – do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego wójta. Wskazana została kandydatura Pani Barbary Dykier, pełniącej funkcję Skarbnika Gminy Słupsk – informuje Roman Nowak, rzecznik prasowy Wojewody Pomorskiego.

Wojewoda Pomorski 27 grudnia 2012 roku wydał zarządzenie zastępcze stwierdzające wygaśniecie mandatu wójta, które dostarczono panu Mariuszowi Chmielowi i radzie Gminy Słupsk w dniu 2 stycznia br. W zawiązku z tym termin na zaskarżenie zarządzenia minął 1 lutego br., jednak z uzyskanych informacji wynika, że nie zostało ono zaskarżone do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Wobec tego faktu, Wojewoda Pomorski zwrócił się również do Premiera, o wydanie stosownego rozporządzenia w sprawie przedterminowych wyborów Wójta Gminy Słupsk – dodaje Nowak.

 


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz