Łebianki zwiedzają Azję #1 Planowanie podróży

07 lutego 2013r. | Drukuj

Kto z nas nie marzył o długiej podróży po egzotycznych krajach? Dwie dziewczyny, których dom rodzinny jest w Łebie, nie boją się wyzwań i realizują swoje marzenia. W kolejnych odcinkach prezentujemy relację z ich podróży po Azji.

fot. Magdalena Horanin

fot. Magdalena Horanin

W styczniu 2012 roku obie z siostrą wraz z dwoma koleżankami po raz pierwszy wyruszyłyśmy w tak daleką podróż,  do Tajlandii. Zauroczone krajobrazem,  ludźmi postanowiłyśmy kiedyś jeszcze tu wrócić. Tęsknota nie dała długo na siebie czekać.

Praktycznie zaraz po przyjeździe zaczęłyśmy planować naszą następną wyprawę , być może bardziej ambitną, jak na dwie dziewczyny. Na początku każda z nas wymieniła kraj , który chce zwiedzić. Zakupiłyśmy więc przewodniki i zaczęłyśmy szukać informacji jak najlepiej poruszać się po Azji.

Dyskusja odbywała się drogą elektroniczną , moja siostra w Polsce , ja w Anglii , ale dla chcącego nic trudnego, jak mawiał poeta… Tutaj muszę nadmienić  że dużo informacji znajduje się na blogach , np. polski – peron4.pl  lub australijski – travelfish.org.

Azja jest dość  tania i bardzo bezpieczna  , to też przeważyło nad wyborem trasy turystycznej. Do Azji zjeżdżają miliony turystów , co roku więc infrastruktura turystyczna się dynamicznie rozwija. Nie ma więc problemów ze znalezieniem noclegu , czy złapaniem autobusu z jednej miejscowości do drugiej.

Później nastąpiło szybkie obliczenie kosztów (3 miesiące podróży!), etc. W czerwcu miałyśmy wykupione bilety , wizy i uzgodnione , co , gdzie i jak! Magda miała lecieć z Warszawy do Turcji , ja z Londynu i później już razem do Bangkoku. Pozostało tylko czekać.

Joanna Szreder


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz