Zimowy paraliż

14 grudnia 2010r. | Drukuj

Droga krajowa nr 6 zablokowana, kilkadziesiąt miejscowości na Pomorzu środkowym jest odciętych od świata, w okolicach Potęgowa stanęły w zaspach pociągi, PKS zawiesił kursy autobusów. Wielu kierowców utknęło w zaspach. W gm. Ustka zebrał się sztab kryzysowy.

Fot. PSP

Wstrzymany jest ruch kolejek SKM na linii Słupsk – Trójmiasto – między Potęgowem a Damnicą o godzinie 18.20 utknął na szlaku pociąg towarowy blokując ruch.  Podobnie jest na odcinku Słupsk – Szczecin. Tam pociągi utknęły w zaspach koło miejscowości Łobez. Z Białogardu wyruszył w stronę Słupska specjalny pług kolejowy, który będzie przebijał się przez zaspy w rejonie Słupska. Zaspy śnieżne  zablokowały ruch na trasie z Ustki do Darłowa. Słupski PKS odwołał część połączeń , toteż na dworcu pozostało wielu mieszkańców okolicznych miejscowości, którzy mają teraz problem z powrotem do domu. Jak podaje www.kurierslupski.pl , na drodze wylotowej ze Słupska w kierunku Bierkowa i Darłowa do rowu wpadł autobus PKS . Nie ma informacji o rannych pasażerach, jest jednak duże utrudnienie w ruchu. Na miejsce już wysłano holownik, który spróbuje wyciągnąć  pojazd na szosę. Z kolei między Słupskiem i Sławnem drogę zablokowały Tiry, które stanęły w poprzek drogi – kierowcy przez CB radio mówią, że korek sięga Sycewic. Pomaga wojsko i Straż Graniczna. Zebrał się sztab kryzysowy. Kilka miejscowości w gminie jest praktycznie odciętych od świata. Zaspy w niektórych miejscach sięgają dwóch metrów wysokości. Nieprzejezdne są m.in. drogi ze Słupska do Postomina przez Możdżanowo, droga wojewódzka Ustka Darłowo na odcinku Golęcino – Zaleskie oraz większość dróg w rejonie Ustki. Policja kieruje ruchem na wyjeździe z firmy Morpol w Duninowie. W gminie Ustka zebrał się sztab kryzysowy. Problem w tym, że część uczniów w gminie do wieczora nie dotarło do domów. Dzieci rozwozi teraz wojsko, które użyło ciężkiego sprzętu.

Fot. remiza.com.pl Wypadek na S6

– Właśnie do domów ewakuowana jest ostatnia grupa dzieci, która utknęła pod Krężołkami. Poleciłam także uruchomić wszystkie wiejskie świetlice w gminie. Podróżni, którzy utknęli w zaspach na drogach, mogą w nich ogrzać się i napić gorącej herbaty – mówi portalowi kurierslupski.pl  Anna Sobczuk-Jodłowska, wójt gminy Ustka, która obecnie kieruje pracami sztabu kryzysowego.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz