Wyburzenia i wycinka na trasie PKM. Ściętych będzie 20 tys. drzew

06 lutego 2013r. | Drukuj

Już miesiąc trwają przygotowania trasy pod Pomorską Kolej Metropolitalną. Przez ten okres rozebrano część budynków i wycięto drzewa. W sumie usuniętych drzew ma być aż 20 tysięcy drzew. Cały teren ma zostać oczyszczony do 30 kwietnia.

fot.Wycinka drzew pod trasę  PKM/facebook

fot.Wycinka drzew pod trasę PKM/facebook

Od początku 2013 roku prowadzone są pierwsze prace związane z realizacją projektu Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Od 3 stycznia trwają rozbiórki budynków zlokalizowanych na trasie PKM, natomiast 9 stycznia rozpoczęła się wycinka drzew stojących w pasie kolejowym. Pierwsze budynki gospodarcze stojące na trasie PKM już zostały rozebrane, natomiast w budynkach mieszkalnych trwa demontaż elementów do odzysku i utylizacji. Pierwsze z nich zostały już oczyszczone i czekają na wyburzenie. – informuje spółka PKM S.A.

Równolegle prowadzona jest wycinka drzew. Z 20 tysięcy sztuk, które mają być wycięte, 51 dendrolodzy określili jako cenne przyrodniczo. Zdecydowana większość z nich to tzw. samosiejki, które na przestrzeni ostatnich 30-50 lat wyrosły wzdłuż nieużywanego, przedwojennego nasypu kolejowego – podkreśla PKM S.A. – Oczywiście w ramach tzw. nasadzeń zastępczych PKM S.A. posadzi identyczną liczbę drzew w lokalizacjach wskazanych przez władze Gdańska.

Galeria

Wyburzenia i wycinka drzew pod PKM/facebook

 


Opublikowano w: TrójmiastoWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz