Zatrzymali kłusowników. Znaleźli 300 kg dziczyzny

05 lutego 2013r. | Drukuj

Trzech mężczyzn podejrzanych o kłusownictwo zatrzymała ustecka policja. Śledczy zabezpieczyli  blisko 300 kg dziczyzny, ponad 250 sztuk amunicji, nielegalną broń i narzędzia służące do kłusownictwa.

Policjanci z Ustki, w trakcie patrolu terenów leśnych w pobliżu Machowinka, zauważyli samochód, z którego mocnymi reflektorami oświetlano pobliskie pola. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję, jednak kierowca pojazdu przyspieszył i usiłował odjechać. Podczas ucieczki, przez okno tego samochodu wyrzucono strzelbę. Znajdowało się w nim trzech mężczyzn – mieszkańców gminy Ustka w wieku od 45 do 48 lat. Jak się później okazało, bronią, którą wyrzucili, był nielegalnie posiadany przez nich mauser. Miał załadowany amunicją magazynek i był gotowy do strzału.

fot. policja.pl

Fot. Policja

Policjanci przeszukali mieszkania i posesje zatrzymanych. Znaleźli jeszcze dwie nielegalne jednostki broni, ponad 250 sztuk amunicji, narzędzia służące do kłusowania, w zamrażarkach  poporcjowane już mięso. Na posesji jednego z zatrzymanych, ujawniono świeżo skłusowaną dziczyznę – w tym dwie sarny, koziołka i  kilka zajęcy – łącznie blisko 300 kg mięsa.

Fot. Policja

Fot. Policja

Jak wynika z policyjnych ustaleń, zatrzymani zajmowali się kłusownictwem od kilku miesięcy. Wczoraj wszyscy trzej zostali przesłuchani i przekazani do dyspozycji prokuratury. Usłyszeli już zarzuty nielegalnego posiadania broni, amunicji oraz kłusownictwa.  Grozi im kara do lat 8 pozbawienia wolności.

 


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze