Witkacy powędruje po Słupsku w towarzystwie swojego… dentysty

05 lutego 2013r. | Drukuj

Uroczyście, podniośle ale też twórczo i szalenie rozpocznie się nowy semestr w słupskich liceach. W dzień po swoich sto dwudziestych ósmych urodzinach, szkoły odwiedzi Stanisław Ignacy Witkiewicz w towarzystwie swojego dentysty i przyjaciela – Włodzimierza Nawrockiego i jego żony Marii.

Fot. wikipedia.org

Fot. wikipedia.org

Mistrza Witkacego, obecnego w Słupsku, głównie za przyczyną największej na świecie kolekcji jego dzieł, reprezentować będzie jeden z jego obrazów. W poniedziałek 25 lutego 2013 r. o godz. 10:15, spod Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, wyruszy korowód niosący jedno z dzieł malarskich Witkacego – a właściwie jego kopię – „Kompozycję z portretem podwójnym Marii i Włodzimierza Nawrockich”.

Barwny pochód, przenoszący portret małżeństwa Nawrockich oraz urodzinowo-twórczego ducha witkacowskiej sztuki, trafi do I Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku. Obraz Witkacego zostanie uroczyście przekazany społeczności uczniowskiej. Akt wręczenia fragmentu kolekcji dzieł S.I. Witkiewicza rozpocznie w szkole obchody „Dnia Witkacego”, które potrwają aż do dnia następnego gdy „Wędrujący Witkacy” wyruszy do Liceum nr. 2 aby tam mogły rozpocząć się mogły radosne obchody urodzin Mistrza.

Witkacy, wędrując po Słupsku od poniedziałku do piątku, odwiedzi wszystkie słupskie Licea. Z dwójki trafi kolejno do trójki, a następnie, zgodnie z duchem twórczej anarchii i zaprzeczenia konwenansom, do piątki. W piątek natomiast zakończy swoja wędrówkę w czwórce.

Organizatorami obchodów urodzin Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku są: Słupski Ośrodek Kultury, Centrum Inicjatyw Obywatelskich, Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, Hotel i Restauracja „Et Cetera” oraz I, II, III, V i IV Liceum Ogólnokształcące w Słupsku.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz