Pamiętajmy o odśnieżaniu!

04 lutego 2012r. | Drukuj

Intensywne opady śniegu i mrozy dają się we znaki nie tylko kierowcom. Pamiętajmy by należycie zadbać o nasz dom i podwórko, bo możemy narazić się na wysokie kary.

Zgodnie z obowiązującym prawem właściciele i zarządcy obiektów budowlanych zobowiązani są do zapewnienie bezpiecznego użytkowania tych obiektów. Do nas należy odśnieżenie dojścia do domu, sklepu i zakładu, zdjęcie zwisających sopli, brył i nawisów lodowych i śniegowych oraz zdjęcie zalegającego na dachu śniegu, który może spowodować jego zawalenie i naruszenie konstrukcji budynku.

Fot. GK

W wydanym przez Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego komunikacie informuje on, że niezapewnienie bezpieczeństwa użytkowania obiektów budowlanych zagrożone jest grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Mandaty za nieodśnieżone posesje może wystawić nam Policja lub Straż Miejska. Za nie wykonanie obowiązku odśnieżenia grozi nam kara od 20 zł do 5 tys. zł. Zwykle jednak za nieodśnieżony chodnik wystawiane są mandaty po 100 zł. Musimy jednak liczyć się także z tym, że gdyby przy naszym budynku doszło do wypadku to właściciel pociągnięty może zostać do odpowiedzialności i wypłacenia odszkodowania, zadośćuczynienia za krzywdy lub nawet renty.


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz