Kaszubskie kolędowanie w Cewicach. Dali koncert

04 lutego 2013r. | Drukuj

Z inicjatywy Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego Oddział w Cewicach w Gminym Centrum Kultury w sobotę 2 lutego odbył się koncert kolęd w wykonaniu działającego przy GCK w Cewicach Chóru Gminy Cewice oraz Chóru Zespołu Szkolno Przedszkolnego z Bukowiny – „Niech zabrzmi ostatnia kolęda….”.

fot. Julia Nowak

fot. Julia Nowak

Koncert poprzedzony został krótką prelekcją na temat historii kolęd i pastorałek, którą wygłosili prowadzący spotkanie Dominika Bardowska Dyrektor GCK i Adam Nowak Prezes Oddziału ZKP w Cewicach.

Artyści pod batutą Huberta Szczypiorskiego wykonali we własnej aranżacji kolędy w języku polskim i kaszubskim takie jak „Bóg się rodzi”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Żegnôj swiat całi”, „W stajeneczce narodzoné” czy też „W noc swãitą”, za których wykonanie otrzymali wiele gromkich braw od zgromadzonej publiczności. W czasie  koncertu na ekranie prezentowano teksty śpiewanych utworów, co zachęciło część publiczności do wspólnego kolędowania.

Na koniec zaprezentowano nagranie „W stajeneczce narodzonemu….” – „Kaszubskie kolędowanie dzieci z Bukowiny”, podczas którego wszyscy obecni  mogli spróbować wypieków przygotowanych przez członków oddziału.

Galeria

fot. Julia Nowak


Tagi: , , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. refleksja pisze:

    Wielka szkoda, że nie nagraliście chociaż krótkiego fragmentu na youtube.
    Na pewno miło byłoby nam posłuchać.

Dodaj komentarz