Roman Paszke po raz kolejny przerywa rejs. Koniec marzeń?

01 lutego 2013r. | Drukuj

Roman Paszke podjął próbę opłynięcia świata katamaranem w pojedynkę. Z informacji podanych przez samego żeglarza wynika iż osiągnięcie wyznaczonego celu nie jest takie oczywiste. Po raz kolejny przerwał swój rejs.

fot. Katamaran Romana Paszke/facebook

fot. Katamaran Romana Paszke/facebook

Roman Paszke żeglarz z ponad 40 letnim doświadczeniem w żegludze morskiej. Przepłynął ponad 90 tysięcy mil w rejsach oceanicznych, w tym samotnie przez Atlantyk na trasie Cadiz (Hiszpania) – Nowy Jork (USA) wyznaczył sobie kolejny rejs do pokonania. Obecnym wyzwaniem dla Romana Paszke jest opłynięcie dookoła ziemi ze wschodu na zachód bez zawijania do portów i bez pomocy zewnętrznej. Do tej pory udało się to osiągnąć tylko sześciu żeglarzom. Dzisiaj na swojej stronie żeglarz informuje o przerwaniu rejsu – Dzisiaj  podjąłem decyzję o przerwaniu rejsu dookoła świata pod wiatr.

Długie oczekiwanie na możliwość przejścia wokół Przylądka Horn i dalej Cieśniną Drake na Pacyfik okazało się ponad moje siły. Ciągłe zmiany  pogody i ciężkie warunki w tym rejonie okazały się nie do pokonania. Warunki jakie spodziewane są dzisiejszej nocy i następnej doby to kolejna przeszkoda i zagrożenie dla jachtu i  dla mnie. Paszke zakłada również o całkowitym zakończeniu podjętej próby. – Wobec kolejnych niekorzystnych prognoz pogody w tym rejonie, podjąłem decyzję o zakończeniu próby samotnego opłynięcia świata katamaranem pod wiatr – dodaje Roman Paszke.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze