Nie wchodź na lód, bo może źle się to skończyć

30 stycznia 2013r. | Drukuj

Za wchodzenie na lód grozi kara grzywny. Co gorsza, w przypadku załamania się tafli szybko znaleźć można się w lodowatej wodzie, a przebywanie w niej już po chwili może spowodować śmierć człowieka.

fot. Dorota Nelke

fot. Dorota Nelke

Obecnie temperatury są dodatnie, co powoduje topienie się lodu tym samym staje się cieńszy. Należy pamiętać, że człowiek który znajdzie się w lodowatej wodzie ma bardzo małe szanse na przeżycie. Nawet szybko udzielona pomoc nie gwarantuje szans na uniknięcie śmierci z wychłodzenia organizmu. – Narażając własne zdrowie i życie wystawiamy na niebezpieczeństwo wszystkie osoby, które w poczuciu obowiązku ruszą z pomocą. Apelujemy o rozsądek i odpowiedzialność – ostrzegają urzędnicy UM w Gdyni.

– Zgodnie z przepisami portowymi w zakresie bezpieczeństwa żeglugi i porządku na obszarze morskich portów, leżących w zakresie właściwości terytorialnej Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni, złamanie zakazu chodzenia lub jeżdżenia po lodzie zagrożone jest karą grzywny do wysokości nieprzekraczającej dwudziestokrotnego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia – dodają urzędnicy. Teren plaży w Śródmieściu jest patrolowany przez policyjne patrole, nad bezpieczeństwem czuwa także Straż Miejska oraz pracownicy gdyńskiej Mariny.


Opublikowano w: GdyniaTrójmiastoWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz