Z Gdańska już nie polecimy tam na narty. Eurolot rezygnuje

29 stycznia 2013r. | Drukuj

Eurolot zlikwidował lotnicze połączenia Gdańska ze słowackim Popradem – i to w szczycie sezonu narciarskiego. Oficjalnie podyktowane to jest wymianą floty. Połączenie  było chybionym pomysłem?

Fot. GK

Fot. GK

Polskie linie Eurolot już na początku maja ubiegłego roku uruchomiły nowe loty z Gdańska do Popradu na Słowacji. Wówczas też ruszyła kosztowna kampania wypraw wakacyjnych i narciarskich w Tatry. Loty z Gdańska odbywały się 2 razy w tygodniu w piątki i niedziele. Okazało się jednak, że połączenie nie jest rentowne.

Eurolot tłumaczy dość pokrętnie, że chodzi jedynie o wymianę floty, bowiem miejsce samolotów typu ATR zastąpi sześć nowych Bombardierów Q400 NextGen.

– Musieliśmy dostosować siatkę połączeń do możliwości operacyjnych linii. Stąd decyzja o ogłoszonych już w listopadzie 2012 roku zmianach w rozkładzie od stycznia do marca 2013 roku, w tym skróceniu lotów na wybranych trasach – wyjaśnia Anna Rusajczyk, rzecznik prasowy Eurolotu.
Miłośnicy sportów zimowych z Trójmiasta mogą jeszcze do 23 marca latać na narty do Salzburga.


Opublikowano w: TrójmiastoWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz