fot. sitakowka.net

Mistrzostwa Europy siatkarzy w 2013 roku maja odbyć się m.in. w Gdyni. Informacja ta nie jest jednak do końca pewna. Miasto Gdynia nie może sobie pozwolić w roku bieżącym na wydatek ponad 2 mln złotych na tę imprezę.

fot. sitakowka.net
fot. sitakowka.net

Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mają rozegrać się w Polsce i w Danii. Jakiś czas temu wymieniono dwa polskie miasta, jako gospodarzy ME, są nimi Gdańsk i Gdyni. Z Gdynią sprawa nie jest jeszcze jasna, jak informuje Przegląd Sportowy – wszystko rozbija się o pieniądze, których PZPS oczekuje od miast gospodarzy. Według naszych informacji Gdynia odrzuciła pierwszą ofertę związku, która wynosiła ponad 2 mln zł. Obecnie analizuje drugą, niższą. – Budżet Gdyni na 2013 roku jest niższy o 30 procent. Proporcjonalnie mniejsze są nakłady na sport.

Z drugiej strony na rynku jest bardzo dużo imprez. Średnio raz w tygodniu otrzymuję atrakcyjną ofertę, od motocrossu począwszy na siatkówce skończywszy. Dlatego starannie analizujemy propozycje i wybieramy te, które będą z punktu Gdyni najlepsze. Zarówno, jeśli chodzi o aspekt sportowy, jak i promocyjny oraz finansowy – informuje w Przeglądzie Sportowym Marek Łucyk, dyrektor GOSiR Gdynia. W przypadku gdy Gdynia nie obejmie funkcji gospodarza ME wówczas turniej przeniesiony zostanie prawdopodobnie do Bydgoszczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.