PZPS podało zaporową cenę Gdyni za Mistrzostwa Europy w siatkówce?

28 stycznia 2013r. | Drukuj

Mistrzostwa Europy siatkarzy w 2013 roku maja odbyć się m.in. w Gdyni. Informacja ta nie jest jednak do końca pewna. Miasto Gdynia nie może sobie pozwolić w roku bieżącym na wydatek ponad 2 mln złotych na tę imprezę.

fot. sitakowka.net

fot. sitakowka.net

Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mają rozegrać się w Polsce i w Danii. Jakiś czas temu wymieniono dwa polskie miasta, jako gospodarzy ME, są nimi Gdańsk i Gdyni. Z Gdynią sprawa nie jest jeszcze jasna, jak informuje Przegląd Sportowy – wszystko rozbija się o pieniądze, których PZPS oczekuje od miast gospodarzy. Według naszych informacji Gdynia odrzuciła pierwszą ofertę związku, która wynosiła ponad 2 mln zł. Obecnie analizuje drugą, niższą. – Budżet Gdyni na 2013 roku jest niższy o 30 procent. Proporcjonalnie mniejsze są nakłady na sport.

Z drugiej strony na rynku jest bardzo dużo imprez. Średnio raz w tygodniu otrzymuję atrakcyjną ofertę, od motocrossu począwszy na siatkówce skończywszy. Dlatego starannie analizujemy propozycje i wybieramy te, które będą z punktu Gdyni najlepsze. Zarówno, jeśli chodzi o aspekt sportowy, jak i promocyjny oraz finansowy – informuje w Przeglądzie Sportowym Marek Łucyk, dyrektor GOSiR Gdynia. W przypadku gdy Gdynia nie obejmie funkcji gospodarza ME wówczas turniej przeniesiony zostanie prawdopodobnie do Bydgoszczy.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze