Student skazany za faszyzm

14 grudnia 2010r. | Drukuj

Były student historii ze Słupska  został skazany na rok i miesiąc więzienia za współtworzenie strony internetowej Redwatch. Wrocławski sąd wydał dziś wyrok w sprawie neofaszystowskiej działalności grupy młodych ludzi.

Fot. KWP Wrocław

Bartosz B., Słupszczanin i student  historii Akademii Pomorskiej, został aresztowany w 2006 roku. W owym czasie tłumaczył artykuły z języka angielskiego na polski i zamieszczał je na neofaszystowskiej stronie Redwatch. Na ławie oskarżonych obok Słupszczanina zasiadły jeszcze dwie inne osoby. Wszyscy odpowiadali za to, że na stronie www.redwatch.org publikowali treści gloryfikujące faszyzm oraz dane osobowe, zdjęcia, adresy, a nawet numery rejestracyjne samochodów działaczy lewicowych oraz aktywistów ruchu gejowskiego. Wrocławski sąd dziś ogłosił wyrok.  Były student ze Słupska został skazany na rok i miesiąc pozbawienia wolności. Do tej pory przesiedział około roku w więzieniu. Teraz zapowiada, że będzie się odwoływał od wyroku, bo czuje się niewinny.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz