Najdziwniejsze domy świata. CNN dostrzega Sopot

28 stycznia 2013r. | Drukuj

Krzywy Domek w Sopocie znalazł się wśród najdziwniejszych budynków świata. Listę jedenastu architektonicznych atrakcji sporządziła amerykańska stacja telewizyjna CNN.

Fot. krzywydomek.pl

Fot. krzywydomek.pl

Budynki powstałe w nieskrępowanej fantazji architektów, mogą być intrygujące, albo brzydkie, zachwycać, lub wprawiać w zakłopotanie, ale z pewnością zwracają uwagę.

Stacja CNN wybrała 11 takich nietypowych atrakcji. Krzywy Domek w Sopocie, o odbiegającej od schematu architekturze, jest jedną z nich. Na stronie internetowej stacji zamieszczono jego zdjęcie i krótki opis.

Na liście tych osobliwych budynków jest także symbol Brukseli – Atomium, zbudowane w 1958 roku z okazji Wystawy Światowej, surrealistyczne Muzeum i Teatr Salvadora Dalego w Hiszpanii, Kunsthaus w Austrii, Tańczący Dom w Pradze i Muzeum Guggenheima w Bilbao.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz