Zima nie odpuszcza

14 grudnia 2010r. | Drukuj

Zimowa aura nie opuszcza Pomorza. W Trójmieście i Słupsku fatalne warunki na drogach i ulicach. W najbliższych dniach nadal czekają nas intensywne opady śniegu. Temperatura w Polsce w ciągu nocy może dochodzić nawet do -25 °C.

Fot. GK: Tak wygląda dziś droga krajowa nr 6 ze Słupska do Gdańska

Synoptycy przewidują, że w najbliższych dniach cały kraj będzie pod chmurami, które wprawdzie chronią nas przed jeszcze niższymi temperaturami (bez nich mogłoby być nawet  -30°C!). Najwięcej opadów śniegu przewiduje się na właśnie na Pomorzu. Może tu spaść od pięciu do dziesięciu centymetrów białego puchu. Na drogach fatalne warunki. Dziś od godziny 16 znowu zamknięto obwodnicę Trójmiasta. Cała aglomeracja jest zakorkowana. Podobnie trudne warunki w Słupsku i na południowych Kaszubach. Przewidywany śnieg jeszcze pogorszy sytuację. Drogowcy mają trudności z usuwaniem na bieżąco padającego i zalegającego śniegu. Również i widoczność jest bardzo ograniczona. Uważajmy także na chodnikach. Wszędzie jest bardzo ślisko!W kolejnych dniach mróz nam nieco odpuści. Masy arktycznego powietrza przeniosą się nad Polskę południową i południowo-wschodnią, gdzie przewiduje się temperatury dochodzące do -25°C.

Fot. GK. Problem z przemieszczaniem się jest także w pomorskich miastach.

Fot. GK. Droga z Lęborka do Łeby.


Opublikowano w: LęborkSłupskWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz