Lekcja historii w Muzeum Pomorza Środkowego

25 stycznia 2013r. | Drukuj

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku zaprasza młodzież szkół średnich na zajęcia z historii sztuki, które odbędą się w najbliższą sobotę, 26 stycznia 2013 roku, o godz. 10.00 w Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku (przy ul. Dominikańskiej 5). Temat główny to sztuka krajów niemieckojęzycznych od średniowiecza do XVIII wieku.

Fot. GK

Fot. GK

Omówione zostaną wybrane przykłady sztuki wczesnośredniowiecznej, romańskiej, gotyckiej, renesansowej, manierystycznej, barokowej, rokokowej i klasycystycznej pochodzące głównie z terenu dzisiejszych Niemiec, a także Austrii i Szwajcarii. Ponadto zaprezentowane będą dzieła artystów włoskich związane z władcami habsburskimi. Uzupełnieniem będzie krótkie przedstawienie dzieł eksponowanych w słupskim zamku a powstałych w księstwie Gryfitów. Jak na niemal każdych zajęciach, pokazane zostaną ilustracje dzieł z różnych regionów artystycznych i z różnych okresów – w oparciu o nie utrwalony będzie materiał już omówiony na spotkaniach oraz zasygnalizowane zostaną nowe zagadnienia.

Zajęcia poprowadzi Beata Zgodzińska (kustosz Działu Historyczno-Artystycznego, opiekun grupy w roku szkolnym 2012/2013). Udział w zajęciach jest bezpłatny. Jak dodaje Mieczysław Jaroszewicz-Dyrektor Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, zajęcia mają na celu rozpowszechnianie wiedzy z zakresu historii.


Opublikowano w: Słupsk
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze