Pogoń Lębork szykuje się do wiosny. Pierwszy trening po przerwie

25 stycznia 2013r. | Drukuj

24 stycznia w sali sportowej lęborskiego „Rolniczaka” wiosenne przygotowania rozpoczęli piłkarze Pogoni Lębork. Każdy z zawodników przeszedł Test Conconiego polegający na bieganiu różnym tempem dwustumetrowych odcinków.

fot. GK

fot. GK

Łącznie każdy z zawodników miał do przebiegnięcia ponad dwa kilometry. W czasie biegu, tętno piłkarzy monitorowały pulsometry. Uzyskane wyniki badania będą teraz analizowane.

– Test pozwoli mi zindywidualizować i zoptymalizować zajęcia treningowe w kolejnych miesiącach, po jakimś czasie powtórzę tę próbę wysiłkową by sprawdzić efekty treningów – powiedział po zajęciach trener Sobiesław Przybylski. W przeprowadzeniu testu trenerowi pomagał  kończący studia na AWF-ie w Gdańsku Grzegorz Kowalski.

Gdy jedni biegali, drudzy się rozciągali lub grali w dziadka. Było dużo czasu na indywidualne rozmowy. Dopisała frekwencja, było 21 zawodników: Michał Skrzypczak, Dominik Czekirda, Szymon Bach, Marek Kozakiewicz, Andrzej Kołucki, Robert Żółtowski, Grzegorz Kowalski, Krzysztof Witkowski, Mariusz Kalamaszek, Bartosz Haraszczuk, Mateusz Stankiewicz, Rafał Morawski, Mateusz Krajnik, Jakub Żmudzki, Sylwester Ilanz.

W pierwszym treningu uczestniczył także Bartek Żmudzki, który wrócił do Lęborka z wypożyczenia w Gryfie Słupsk, Tomasz Gaffke (bramkarz z juniorów), Igor Miasnikow (dołączył z juniorów) oraz zawodnicy grających niegdyś w Pogoni tj. Tomasz Kijek i Łukasz Kołodziejski (obecnie LKS Łebunia). Nową twarzą był testowany 28-letni obrońca Dawid Kaleta grający obecnie w Sztormie Mosty (A-klasa).

Zabrakło z powodu zawodowych Oskara Jasińskiego i Rafała Główczewskiego. Ten ostatni od początku stycznia uczestniczy w wojskowym kursie przygotowawczym i w najbliższych miesiącach jest wyłączony z treningów.

Galeria

fot. GK


Opublikowano w: LęborkPiłka nożnaWiadomości
Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

21 lutego obchodzimy Dzień Języka Ojczystego. Także kaszubskiego
Niemała gratka dla słupskich maturzystów. Targi Edu Day już jutro!
W Powiecie słupskim powstały nowe Punkty Rejestracji Pojazdów
LGD Dorzecze Łeby przedstawia harmonogram konkursów
Na podstawie 17 zdjęć odtworzyli malowidło zniszczone przez hitlerowców. „Niebo polskie” wraca na swoje miejsce
Pierwszy jubileusz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sycewicach
Orzeczenie w sprawie OMT poznamy 27 lutego
Konferencja o różnorodności językowej w Senacie RP

Najnowsze komentarze