Kolejki SKM prawdopodobnie nie przystąpią do strajku?

24 stycznia 2013r. | Drukuj

Zapowiedziany na jutro strajk kolei wprowadzi paraliż komunikacyjny na dwie godziny. Ruch pociągów zostanie wstrzymany na wybranych punktach sieci komunikacyjnej. Co będzie z trasą SKM Trójmiasto?

fot. Pociąg PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście/PKP

fot. Pociąg PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście/PKP

Do końca jeszcze nie wiadomo czy kolejki SKM będą kursować w piątek 25 stycznia według rozkładu. Z informacji podanych przez SKM Trójmiasto nie wynika żadna jednoznaczna odpowiedź – W dniu dzisiejszym (23.01.2013r.) Zarząd Spółki PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście sp. z o.o., ustalił z przedstawicielami Związków Zawodowych, że ewentualna akcja protestacyjna wśród pracowników naszej Spółki ograniczy się jedynie do wywieszenia biało czerwonych flag na pociągach SKM. Oznacza to, że ruch pociągów SKM w dniu 25 stycznia 2013 roku powinien odbywać się bez zakłóceń.

Jednak z uwagi na trwające negocjacje pomiędzy stroną Związkową, a przedstawicielami Pracodawców może zapaść decyzja o zmianie zakresu i formy akcji protestacyjnej, o czym niezwłocznie poinformujemy Państwa w kolejnym komunikacie. Na wczorajszej konferencji prasowej związkowcy poinformowali, że strajkować będą pracownicy spółek z grupy PKP: PKP Polskich Linii Kolejowych, PKP Cargo, PKP Intercity oraz PKP Energetyki. Nie oznacza to jednak, że w trasy wyjadą pociągi operatorów spoza kolejowego holdingu. Rozmowy zarządu PKP ze związkami kolejowymi nadal trwają.


Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz