Tońce myślą, że nadchodzi lato. Nowi mieszkańcy zoo

24 stycznia 2013r. | Drukuj

Jak co roku, od wielu lat możemy pochwalić się przychówkiem pingwina tońca – mówi Michał Targowski , dyrektor zoo w Gdańsku-Oliwie. – Te afrykańskie pingwiny wykluwają się u nas właśnie w styczniu, kiedy to na ich rodzimym kontynencie panuje lato.

Fot. Zoo w Gdańsku

Fot. Zoo w Gdańsku

Tońce gniazdują w specjalnie przygotowanych domkach – jaskiniach, bowiem w naturze składają jaja w załomach na skalistych wybrzeżach oceanu. Wysiadywaniem jaj i opieką nad młodymi zajmuje się zarówno samica jak i samiec. Rodzice karmią i ogrzewają potomka, aż do osiągnięcia przez niego rozmiarów dorosłego pingwina. W tym roku niektóre pingwiny z młodymi nie korzystają ze sztucznych gniazd, ale same kopią sobie norki. Do tej pory wykluły się cztery pingwinki, ale w gniazdach jest jeszcze sporo złożonych jaj.

Pingwin toniec objęty jest Europejskim Programem Ochrony Zwierząt EEP, więc tym bardziej cieszy potomstwo u tego gatunku.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz