Przez protest na ul. Kossaka nadal ma problemy

24 stycznia 2013r. | Drukuj

W poniedziałek w Sądzie Rejonowym w Lęborku odbyła się rozprawa dotycząca protestu na ul. Kossaka. Próbowano ustalić, kto był organizatorem blokady. Przesłuchano jednego z lęborskich radnych, Zbigniewa Rudyka.

GK

GK

21 stycznia w lęborskim sądzie odbyła się rozprawa, której celem było ustalenie kto w lipcu zorganizował blokadę na ul. Kossaka. W sądzie pojawiła się również pani Katarzyna Czaja, przeciwko której toczy się sprawa. Kobieta została posądzona o to, że jako współorganizator protestu zbyt późno poinformowała o zgromadzeniu Urząd Miasta i policję. Protest został uznany za nielegalny, natomiast Katarzynę Czaję uznano za winną spowodowania zgromadzenia w postaci protestu. Sama zainteresowana twierdzi, że nie była organizatorką protestu. Tłumaczyła, że została poproszona o dostarczenie pisma o planowanym proteście do urzędu i na policję, dlatego to właśnie jej nazwisko widnieje na powiadomieniu. Według przepisów pismo trafiło do urzędu o dwa dni za późno, dlatego protest został uznany za nielegalny, a pani Czaja za winną.

Przypomnijmy, że w zorganizowanym proteście zebrani domagali się szybkiego remontu ulicy Kossaka i chodników, których bardzo zły stan stanowi duże zagrożenie zarówno dla kierowców jak i pieszych.

Radny Zbigniew Rudyk na rozprawie sądowej przedstawił szczegóły całego zajścia. Według niego pani Czaja jest niewinna. Choć spóźniono się z dostarczeniem pisma, to władze miasta oraz policja wiedziały o planowanej blokadzie.

Poniedziałkowa rozprawa nie przyniosła odpowiedzi na pytania kto był inicjatorem protestu, kto informował o proteście oraz skąd pochodziły transparenty. Następna rozprawa planowana jest na 4 lutego.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz