7000 m2 powierzchni. Wielkie Otwarcie „Akwarium”

23 stycznia 2013r. | Drukuj

Niespełna rok od wbudowania kamienia węgielnego, 23 stycznia dokonano uroczystego otwarcia budynku „Akwarium” w Gdyni, który ma służyć jako zaplecze biurowe dla firm inwestujących na terenie Bałtyckiego Portu Nowych Technologii.

fot. EurOcean

fot. EurOcean

– Ten budynek to symbol dla tych, którzy nie wierzyli, że te tereny będą jeszcze żyły, że będzie tu kwitnący przemysł rodzący nowoczesne miejsca pracy- przekonywała Teresa Kamińska, prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Uroczystość odbyła się na ostatnim, dziesiątym piętrze biurowca, położonego przy ul. Czechosłowackiej 3, skąd roztacza się rozległy widok na tereny po dawnej Stoczni Gdynia. Na otwarciu zmodernizowanego biurowca pojawiło się wielu znamienitych gości. Poświęcenia nowego biurowca dokonał Europejski Koordynator Duszpasterstwa Ludzi Morza- o. Edward Pracz.

Zobacz także: Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna kończy 15 lat >>

Nawiązaniem do nazwy budynku było, dokonanie przez osoby, które przyczyniły się do powstania „Akwarium” oraz inwestorów zasiedlenia złotymi rybkami prawdziwego akwarium, wewnątrz którego znajdowała się makieta nowo otwartego obiektu. Sama nazwa biurowca ma konotacje historyczne i nawiązuje do określenia, którym powszechnie posługiwali się stoczniowcy w czasie kiedy w obecnie zmodernizowanym budynku znajdowała się siedziba władz Stoczni Gdynia, zwanych potocznie przez podwładnych „grubymi rybami”.

Zmodernizowany budynek to siedem tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej. Budynek jest w całości klimatyzowany, komfortowi pracy sprzyja nowoczesny system ogrzewania za pomocą pomp powietrza. Wszystkie pomieszczenia są wyposażone w wykładziny, punkty świetlne, podwieszane sufity.

Bałtycki Port Nowych Technologii oferuje swoim beneficjentom szereg korzyści wynikających z funkcjonowania w ramach zezwolenia wydanego przez PSSE: pomoc publiczną w formie zwolnienia z podatku dochodowego, pomoc we wdrażaniu i transferze nowych technologii, usługi organizacyjne, informacyjne i konsultacyjne a także usługi doradcze itp.

Już w tej chwili „Akwarium”  jest wynajęte w ponad 60 procentach. Otwarcie „Akwarium” jest kolejnym sukcesem Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która w tym roku obchodzi 15- lecie istnienia.

Galeria

[nggallery id=362]


Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

W Gminie Linia uczniowie strajkowali w obronie języka polskiego. Teraz upamiętniono ich odwagę
Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski na kolędę kaszubską
Rozpoczął się nowy rok akademicki 2019/2020 na Uniwersytecie Gdańskim. Uczelnia świętuje jubileusz 50-lecia
Sopot zwyciężył w Rankingu Samorządów 2019
Lęborscy harcerze oddali hołd polskim spadochroniarzom poległym pod Arnhem
Policjanci zlikwidowali „dziuplę” samochodową na Kaszubach
Uroczysta gala podsumowująca 3. Międzyszkolny Konkurs ,,MŁODZI DLA DEMOKRACJI’’
LCK Fregata zaprasza na Danfoss Kino Letnie w Lęborku

Najnowsze komentarze