Miasto wypowiedziało umowę wykonawcy słupskiego akwaparku

23 stycznia 2013r. | Drukuj

Na wczorajszej konferencji prasowej wiceprezydent Słupska Andrzej Kaczmarczyk ogłosił odstąpienie od umowy z Termochemem, jedynym konsorcjantem, który po odejściu Tiwwala i Holmy pracował na budowie. Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej, wiceprezydent odczytał radnym całą treść odstąpienia od umowy.

SAM_0901

Fot. GK

18 stycznia prezydent Słupska, jako organ zamawiający wypowiedział umowę na zaprojektowanie i budowę parku wodnego w Słupsku. Podstawowymi argumentami, jakimi kierował się zleceniodawca było: opóźnienie i zwłoka w prowadzeniu prac budowlanych przez wykonawcę, innym powodem jest ukończenie projektu z 11-mięsięcznym opóźnieniem.

Teraz na budowie zostanie przeprowadzona inwentaryzacja, a później miasto ogłosi przetarg na dokończenie inwestycji. Według Kaczmarczyka akwapark będzie otwarty w październiku. Ratusz twierdzi też, że nie będzie problemu z unijną dotacją, bo marszałek zapewnił, że inwestycję można rozliczyć dopiero w 2015 roku.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz