Profesor Jerzy Robert Nowak spotka się z mieszkańcami Lęborka

23 stycznia 2013r. | Drukuj

Jeden z najbardziej rozpoznawanych, konserwatywnych komentatorów sceny politycznej i główny ideolog Radia Maryja, w ramach cyklu spotkań na Pomorzu, odwiedzi także Lębork.

fot. Wikimedia

fot. Wikimedia

Spotkanie autorskie z prof. Jerzym Robertem Nowakiem odbędzie się 26 stycznia o godzinie 18.45 w Auli Jana Pawła II przy Sanktuarium św. Jakuba Ap.  Do udziału zapraszają ojcowie franciszkanie oraz Klub Gazety Polskiej w Lęborku.

Profesor Nowak to autor około 80 książek i ponad 1750 publikacji prasowych, specjalizujący się w problematyce węgierskiej. Jest twórcą audycji „Minął miesiąc” emitowanej raz w miesiącu na antenie Radia Maryja i Telewizji Trwam. Od lat związany z toruńską rozgłośnią uchodzi za publicystę budzącego kontrowersje. Konsekwentnie krytykuje książki Jana Tomasza Grossa ostro z nimi polemizując, za co bywa oskarżany o antysemityzm. 15 stycznia 2006 podczas sesji Rady Miejskiej w Jedwabnem nadano Jerzemu Robertowi Nowakowi honorowe obywatelstwo miasta Jedwabne za „wkład w demaskowaniu kłamstw na temat zbrodni na Żydach w Jedwabnem”. W swoich artykułach, felietonach i wypowiedziach broni Kościoła katolickiego, a zwłaszcza Radia Maryja i dzieła przy nim powstałe. Zdaniem dziennikarzy mediów głównego nurtu, w swojej twórczości prezentuje skrajne poglądy.

Spotkania profesora Nowaka na Pomorzu rozpoczną się 25 stycznia w Starogardzie Gdańskim, 27 stycznia będzie on w Słupsku, 28 stycznia w Bytowie i 29 stycznia w Kartuzach.


Opublikowano w: Lębork
Tagi: , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Andrzej pisze:

    POMIMO MROZU FREKWENCJA DOPISAŁA SPOTKANIA Z TAK ZACNYM I WYBITNYM PANEM PROFESOREM JERZYM R. NOWAKIEM !!! SALA BYŁA ZAPEŁNIONA DO OSTATNIEGO KRZESŁA DUŻO OSÓB SIEDZIAŁO JESZCZE NA KORYTARZU. W IMIENIU KLUBU GAZETY POLSKIEJ W STAROGARDZIE JAKO ORGANIZATOR SERDECZNIE DZIĘKUJE WSZYSTKIM UCZESTNIKOM ZA TAK LICZNE PRZYBYCIE !!! „STAROGARD GD. BUDZI SIĘ”

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze