Lęborscy policjanci rozliczają się z wyników swojej pracy

22 stycznia 2013r. | Drukuj

W piątek odbyła się odprawa podsumowująca pracę lęborskiej policji. Komendant Powiatowy podsumował zeszłoroczną pracę oraz omówił wyniku działania policji na terenie powiatu lęborskiego.

fot. KPP Lębork

fot. KPP Lębork

W odprawie uczestniczył zastępca komendanta wojewódzkiego insp. Marian Szlinger, starosta lęborski Wiktor Tyburski oraz prawie 90 policjantów i pracowników cywilnych komendy. Komendant powiatowy insp. Jacek Partyka przedstawił największe osiągnięcia swojej jednostki na tle ubiegłych 5 lat oraz porównał je z wynikami całego województwa.

– W wielu dziedzinach widoczna jest poprawa jednak zawsze pozostają płaszczyzny w jakich należało by dołożyć starań celem polepszenia – mówił Jacek Partyka.

Komendant podsumował zmiany strukturalne jednostki oraz omówił zamiany na najważniejszych stanowiskach w komendzie jakie spowodowane były m.in. odejściem ponad 10 funkcjonariuszy i planowanymi na obecny rok kolejnymi odejściami na świadczenia emerytalne.

31 grudnia 2012 r. zakończono działanie Posterunku Policji w Nowej Wsi Lęborskiej, od 1 stycznia 2013 r. Posterunek Policji w Cewicach składa się wyłączenie z policjantów pionu prewencji, utworzono nowe stanowisko zastępcy naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego, w Wydziale Kryminalnym utworzono dwa nowe zespoły: do spraw walki z przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu oraz do spraw walki z przestępczości przeciwko mieniu, utworzono nowe stanowisko drugiego zastępcy naczelnika Wydziału Kryminalnego.

Omówiono również plany na 2013 rok i założenia jakie zostaną wdrożone w celu osiągnięcia jeszcze lepszych wyników. Komendant przypomniał także aby policjanci pamiętali o tym, że wszyscy oni są odpowiedzialni za dobry wizerunek policji szczególnie w środowisku lokalnym.

Na koniec odprawy, wręczono podziękowania policjantom i pracownikom lęborskiego garnizonu, za wkład w poprawę bezpieczeństwa oraz uzyskane wyniki.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Polska – pożegnanie z demokracją? Słowo przestrogi
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK
I Pomorski Przegląd Kaszubskich Kolęd i Pastorałek

Najnowsze komentarze