Szyc, Sthur, Gąsowski i Rozmus. Herbalife Triathlon Gdynia 2013

19 stycznia 2013r. | Drukuj

Borys Szyc, Maciej Stuhr, Piotr Gąsowski i Robert Rozmus zostali ambasadorami Herbalife Triathlon Gdynia 2013. Wszyscy rozpoczęli już przygotowania do startu w największej imprezie triathlonowej w Polsce, która odbędzie się w dniach 9-11 sierpnia.

fot. Nowi ambasadorzy zawodów/herbalifetriathlon

fot. Nowi ambasadorzy zawodów/herbalifetriathlon

Ambasadorami imprezy Herbalife Triathlon Gdynia 2013 zostali: Borys Szyc, Maciej Stuhr, Piotr Gąsowski i Robert Rozmus. Wszyscy rozpoczęli już ciężkie przygotowania do startu w Herbalife Triathlon Gdynia. Nie są to pierwsze polskie gwiazdy, biorące udział w tych zawodach. W poprzednich latach swych sił w triathlonie próbowali m.in.: Piotr Adamczyk, Tomasz Karolak, Magdalena Boczarska, Łukasz Grass, Paulina Sykut, Marcin Dorociński, Maciej Dowbor i Bartłomiej Topa. Główne zawody, tzw. Half-Ironman, odbędą się ostatniego dnia, a uczestników czeka ekstremalny wysiłek – 1,9 km pływania, 90 km jazdy rowerem i 21,1 km biegu.

Jest już niemal pewne, że ambasadorom w Gdyni towarzyszyć będzie rekordowa liczba amatorów triathlonu. Na ponad pół roku przed zawodami, do startu w Herbalife Triathlon Gdynia 2013 zgłosiło się już prawie 1200 osób z 8 różnych krajów. Kolejnych 100 zgłoszeń przyjęto do towarzyszącego triathlonowi aquathlonu.

Herbalife Triathlon Gdynia ma też istotny cel charytatywny. Tegoroczni i byli ambasadorzy zawodów wejdą w skład Teamu „Biegiem na pomoc”, promującego ogólnokrajową akcję społeczną Fundacji Synapsis. Celem jest zebranie 300 000 złotych na budowę innowacyjnego programu wykrywania i leczenia autyzmu u niemowląt i małych dzieci. Herbalife Triathlon Gdynia to największa impreza triathlonowa w Polsce. Celem organizatorów jest dołączenie najpóźniej w 2015 roku do prestiżowego grona największych zawodów triathlonowych na świecie, zrzeszonych w cyklu Ironman 70.3 Series.


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz