Technik lotniczy i awionik. Trwa rekrutacja w gdyńskiej szkole

19 stycznia 2013r. | Drukuj

Od lutego 2013 r. będzie można kształcić się w specjalnościach technik lotniczy i awionik. W gdyńskiej szkole trwa rekrutacja. Absolwenci będą mieli większe szanse na znalezienie pracy na nowym lotnisku w Gdyni Kosakowie.

fot. altair.com.pl

fot. altair.com.pl

25 lutego 2013 r. rozpoczyna się kształcenie w zawodach technik mechanik lotniczy i technik awionik w Szkole Policealnej nr 1 przy Zespole Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego. Na każdej specjalności przygotowano miejsca dla 30 słuchaczy. Absolwent szkoły będzie przygotowany do obsługi liniowej i hangarowej, wykonywania ocen technicznych, napraw zespołów i wyposażenia samolotów. Podstawa programowa jest spójna z wymaganiami Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Nauka trwa 4 semestry i kończy się otrzymaniem świadectwa ukończenia szkoły. Potem słuchacze przystępują do egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe przeprowadzane przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną i Urząd Lotnictwa Cywilnego – informują urzędnicy UM w Gdyni.

Rekrutacja na obu specjalnościach już trwa. Nie ma ograniczeń wiekowych, kierunki otwarte są dla każdego. Zajęcia mają odbywać się cztery razy w tygodniu w godzinach popołudniowych, a sobotnie zajęcia od rana.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze