fot. altair.com.pl

Od lutego 2013 r. będzie można kształcić się w specjalnościach technik lotniczy i awionik. W gdyńskiej szkole trwa rekrutacja. Absolwenci będą mieli większe szanse na znalezienie pracy na nowym lotnisku w Gdyni Kosakowie.

fot. altair.com.pl
fot. altair.com.pl

25 lutego 2013 r. rozpoczyna się kształcenie w zawodach technik mechanik lotniczy i technik awionik w Szkole Policealnej nr 1 przy Zespole Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego. Na każdej specjalności przygotowano miejsca dla 30 słuchaczy. Absolwent szkoły będzie przygotowany do obsługi liniowej i hangarowej, wykonywania ocen technicznych, napraw zespołów i wyposażenia samolotów. Podstawa programowa jest spójna z wymaganiami Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Nauka trwa 4 semestry i kończy się otrzymaniem świadectwa ukończenia szkoły. Potem słuchacze przystępują do egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe przeprowadzane przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną i Urząd Lotnictwa Cywilnego – informują urzędnicy UM w Gdyni.

Rekrutacja na obu specjalnościach już trwa. Nie ma ograniczeń wiekowych, kierunki otwarte są dla każdego. Zajęcia mają odbywać się cztery razy w tygodniu w godzinach popołudniowych, a sobotnie zajęcia od rana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.